• <

Wynik wyszukiwania - "wybuch" - Wiadomości

Ukraiński dron uderzył w terminal naftowy w Petersburgu

Ukraiński dron uderzył w terminal naftowy w Petersburgu, kluczowy hub przeładunków ropy naftowej i jej produktów w regionie Bałtyku. Maszyna przeleciała 1250 km.
18.01.2024

Ostrzeżenie przed tsunami w rejonie wyspy Vanuatu

W rejonie wyspy Vanuatu wystąpiło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1; istnieje zagrożenie tsunami dla wybrzeży tego obszaru - podało w czwartek Niemieckie Centrum Badawcze Nauk o Ziemi (GFZ).
07.12.2023

Wybuch gazu w stoczni w Szczecinie, nie żyje jedna osoba

Trzy osoby zostały poszkodowane w wybuchu gazu na terenie Stoczni Pomerania w Szczecinie.
06.12.2023

Statek ze zbożem uszkodzony na Morzu Czarnym u wybrzeża Ukrainy, najpewniej wybuchła mina morska

Statek transportujący zboże został nieznacznie uszkodzony na Morzu Czarnym u wybrzeża Ukrainy, prawdopodobnie w wyniku wybuchu miny morskiej - poinformowała agencja Reutera, powołując się na ekspertów i źródło w ukraińskim rządzie.
18.11.2023

Taka eksplozja robi wrażenie! Polscy specjaliści wysadzili niewybuch w Zatoce Gdańskiej [WIDEO]

Od rana przez kilka godzin nurkowie-minerzy z 13. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża prowadzili akcję neutralizacji odnalezionych niebezpiecznych pozostałości z czasów II wojny światowej. Jej finałem było wysadzenie obiektów, dzięki czemu nie będą już stanowić zagrożenia.
17.10.2023

Kolejny cywilny statek na minie na Morzu Czarnym

Zarejestrowany w Liberii tankowiec uderzył na Morzu Czarnym nieopodal rumuńskich wybrzeży w minę morską. To już kolejny podobny wypadek w tym miesiącu.
16.10.2023

Szybka akcja we Francji. Działający z polskiego okrętu litewscy nurkowie-minerzy zneutralizowali niewybuch o wadze 1000 kg

Na wodach terytorialnych Francji nieopodal wybrzeża międzynarodowy zespół okrętowy pod polskim dowództwem zajmuje się neutralizacją niebezpiecznych obiektów, w tym pozostałości z czasów II wojny światowej. Dziś jedną ze spektakularnych okazji dokonali specjaliści z Marynarki Wojennej Litwy (Lietuvos karinės jūrų pajėgos), operujący z ORP Kadm. Xawery Czernicki.
13.10.2023

Wyzwanie czai się w głębinach. Polscy marynarze szkola się w działaniach podwodnych podczas Northern Challenge 23

Nurkowie minerzy z z 12. i 13. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża znajdują się w Islandii i tam, na lądzie jak i w środowisku morskim, doskonalą umiejętności w zakresie zwalczania zagrożeń w postaci min i innych przedmiotów stwarzających zagrożenie. Międzynarodowe ćwiczenie to okazja do zdobycia nowej wiedzy, sprawdzenia własnych zdolności jak i wymiany doświadczeń z przedstawicielami marynarek wojennych z innych państw.
02.10.2023

Ukraina. Media: wybuchy w Sewastopolu to efekt działań naszego wywiadu i marynarki wojennej

W Sewastopolu, na okupowanym przez Rosję Krymie, słychać było w niedzielę wieczorem eksplozje. Jak pisze portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła, wybuchy to efekt działań wywiadu wojskowego (HUR) i marynarki wojennej Ukrainy.
18.09.2023

Eksplozja w tureckim porcie Derince. Pył zbożowy powodem katastrofy

W tureckim porcie Derince nad Morzem Marmara doszło do groźnej eksplozji, która spowodowała znaczne zniszczenia w strefie załadunku zboża na statki. Burmistrz miasta Kocaeli, Tahir Buyukakyn, potwierdził, że eksplozja uszkodziła aż 13 z 16 elewatorów zbożowych, a 12 osób zostało rannych w wyniku tego zdarzenia.
07.08.2023

Dwie eksplozje w dwa dni. Cztery ofiary wybuchów na tankowcu

Czterech marynarzy zginęło w dwóch wybuchach, do jakich doszło na tankowcu Shagor Nandini-2 w ciągu zaledwie dwóch dni.
05.07.2023

Wszystko jasne! Tajemniczy obiekt przy Nord Stream 2 wydobyty i zidentyfikowany

Wydobyliśmy obiekt znaleziony przy Nord Stream 2. Według wstępnych badań jest nim nie stanowiąca zagrożenia pusta boja dymna lub granat dymny – poinformowała w środę Duńska Agencja Energii.
29.03.2023

ONZ odrzuca wniosek Rosji o śledztwo w sprawie eksplozji Nord Stream

Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuciła we wtorek (czasu polskiego) wniosek Rosji o przeprowadzenie niezależnego międzynarodowego śledztwa w sprawie eksplozji na gazociągach Nord Stream 1 i 2 na Morzu Bałtyckim.
28.03.2023

Indonezja. Olbrzymi pożar magazynu paliw w Dżakarcie, są zabici i ranni [WIDEO]

17 osób zginęło, kilkadziesiąt zostało rannych, a tysiące ewakuowano w piątek z dzielnicy Tanah Merah w stolicy Indonezji - Dżakarcie, wskutek pożaru magazynu paliw, należącego do państwowej firmy Pertamina.
03.03.2023

Ceniony amerykański dziennikarz twierdzi, że to USA zniszczyły Nord Stream

Seymour Hersh, amerykański dziennikarz, zdobywca nagrody Pulitzera, opublikował artykuł twierdzący, że to USA stały za zniszczeniem gazociągu Nord Stream.
18.02.2023

„Washington Post”: brak jednoznacznych dowodów, że to Rosja stoi za atakami na Nord Stream

Niektórzy zachodni oficjele wyrażają wątpliwości, czy to rzeczywiście Rosja stoi za eksplozjami, które pod koniec września uszkodziły gazociągi Nord Stream 1 i Nord Stream 2 - napisał w środę dziennik „Washington Post”.
21.12.2022

Rosja. Trzy ofiary śmiertelne wybuchu gazociągu; Gazprom zapewnia o ciągłości dostaw

Trzy osoby poniosły śmierć wskutek wtorkowego wybuchu w gazociągu Urengoj-Pomary-Użhorod; eksplozja nastąpiła na terytorium Republiki Czuwaszji, położonej w europejskiej części Federacji Rosyjskiej - poinformowała agencja Reutera.
20.12.2022

Rosyjski gazociąg do Europy zamknięty po eksplozji [WIDEO]

Władze Rosji zamknęły gazociąg Urengoj-Pomary-Użhorod po eksplozji, która nastąpiła we wtorek w położonej w europejskiej części Federacji Rosyjskiej Republice Czuwaszji - poinformował portal Sky News.
20.12.2022

Morze zawrzało! Erupcja wulkanu Stromboli [WIDEO]

Niedzielna erupcja wywołała falę tsunami o wysokości ok. 1,5 m – informuje włoska agencja ANSA.
06.12.2022

Szwecja. Prokurator: wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek z zewnątrz

Wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek umieszczony na zewnątrz rury - poinformował w czwartek szwedzki prokurator Mats Ljungqvist. Według dziennika "Expressen" oznacza to, że bomba mogła zostać podłożona z wykorzystaniem statku.
01.12.2022

Prokuratura szwedzka: odnaleziono ślady materiałów wybuchowych przy Nord Stream

Na uszkodzonych gazociągach Nord Stream odnaleziono ślady materiałów wybuchowych, co potwierdza, że doszło do sabotażu - poinformowała szwedzka prokuratura w wydanym w piątek oświadczeniu, cytowanym przez agencję Reutera.
20.11.2022

Turecki kuter uszkodzony wskutek prawdopodobnego wybuchu miny

W środę turecki statek rybacki został uszkodzony wskutek eksplozji u wybrzeży Igneady. Załoga uważa, że statek prawdopodobnie uderzył w minę morską. Jeżeli to prawda, byłoby to istotnie daleko od miejsca napotkania w tym roku pierwszej dryfującej miny na południowo-zachodnim Morzu Czarnym.
14.11.2022

Nord Stream 1: rosyjskie badania wykazały kratery sztucznego pochodzenia

Zarejestrowana w Szwajcarii spółka Nord Stream AG poinformowała, że prowadzone przez Rosjan badania uszkodzeń pierwszej nitki gazociągu Nord Stream. Podano, że znaleziono na miejscu „technogeniczne kratery”.
04.11.2022

RCB ostrzega przed neutralizacją niewybuchów zalegających w Zatoce Gdańskiej

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wysłało w niedzielę wiadomość SMS do mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu ostrzegającą przed planowaną na poniedziałek neutralizacją niewybuchów zalegających w Zatoce Gdańskiej.
09.10.2022

Ekspertka OSW: jeśli Rosja stoi za wyciekami z NS, to jest to nowy poziom wojny energetycznej

Jeśli za wyciekami z Nord Stream i Nord Stream 2 stoi Rosja, to oznaczałoby to nowy poziom wojny energetycznej, przy czym prawdopodobieństwo, że Moskwa jest zaangażowana w ten incydent jest spore – mówi PAP Agata Łoskot-Strachota z Ośrodka Studiów Wschodnich.
09.10.2022

[WIDEO] Wybuch na rosyjskim moście na Krym

Na zbudowanym przez Rosję moście prowadzącym na anektowany Krym wybuchł pożar - informuje w sobotę portal Ukraińska Prawda. Na most nie są wpuszczane pojazdy. Część przeprawy zawaliła się.
08.10.2022

Były szef Naftohaz: Rosjanie umieścili materiały wybuchowe na rurociągach Nord Stream pod koniec ich budowy

Uszkodzenie rurociągów Nord Stream 1 i 2 to akt sabotażu, za który odpowiadają rosyjskie służby specjalne - ocenił Andrij Kobolew, były szef ukraińskiego koncernu gazowego Naftohaz w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek na łamach niemieckiego dziennika „Sueddeutsche Zeitung”. Według Kobolewa jeszcze w trakcie budowy rurociągów zostały na nich umieszczone ładunki wybuchowe.
04.10.2022

Niemcy. Media: śledczy zakładają, że gazociągi Nord Stream zostały zniszczone przez bomby o dużej sile wybuchu

Niemieckie organy bezpieczeństwa uważają, że do uszkodzenia gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim potrzebne były wysoce skuteczne ładunki wybuchowe. Według informacji tygodnika "Spiegel" obliczono, że do zniszczenia rur musiały zostać użyte ładunki wybuchowe porównywalne z 500 kilogramami trotylu.
30.09.2022

Szwecja. Minister energii: wycieki z Nord Stream prawdopodobnie dokonane przez państwo

Wycieki gazu z rurociągu Nord Stream prawdopodobnie są wynikiem działania państwa - oznajmił w piątek szwedzki minister energii Khashayar Farmanbar przed posiedzeniem Rady UE w Brukseli.
30.09.2022

Szwedzki ekspert o sabotażu Nord Stream: możliwe, że ładunek wybuchowy został umieszczony zdalnie

Ładunek wybuchowy przy gazociągach Nord Stream mógł zostać umieszczony za pomocą zdalnie sterowanego pojazdu podwodnego. Problematyczne może być znalezienie dowodów, bo wybuch zawsze powoduje zniszczenie tego, co znajduje się w pobliżu - podkreślił w rozmowie z PAP Hans Liwang ze Szwedzkiego Uniwersytetu Obronnego w Sztokholmie.
30.09.2022

Szwedzi odnaleźli czwarty wyciek w gazociągach Nord Stream

Szwedzka straż przybrzeżna stwierdziła wcześniej w tym tygodniu czwarty wyciek w uszkodzonych gazociągach Nord Stream 1 i Nord Stream 2 - poinformowała rzeczniczka służby Jenny Larsson w wypowiedzi dla dziennika "Svenska Dagbladet". Wcześniej mówiono o trzech wyciekach.
29.09.2022

AFP: wydostający się z gazociągów Nord Stream metan wywoła natychmiastowy efekt ocieplenia i osłabi jakość powietrza

Wyciek metanu z uszkodzonych gazociągów Nord Stream 1 i 2 z pewnością wywoła "silny i natychmiastowy efekt ocieplenia i osłabi jakość powietrza", stwierdził Piers Forster, dyrektor Międzynarodowego Centrum Klimatu Priestley na Uniwersytecie w Leeds, cytowany przez AFP.
29.09.2022

USA. Eksplozja podwodnego gazociągu [WIDEO]

W zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych doszło do awarii gazociągu biegnącego po dnie jeziora Lery w stanie Luizjana, którego rezultatem była eksplozja gazu.
12.09.2022

Rumunia. Okręt marynarki wojennej uderzył w dryfującą minę na Morzu Czarnym

Incydent nastąpił podczas próby rozbrojenia ładunku wybuchowego. Mimo eksplozji nikt nie ucierpiał.
09.09.2022

Kuba. Po wybuchu w porcie Matanzas nasila się kryzys energetyczny i bieda

W efekcie wybuchu, do którego doszło na początku sierpnia w porcie Matanzas na zachodzie Kuby, gdzie eksplodowały cztery zbiorniki z paliwem, nasiliły się problemy ludności z dostępem do energii elektrycznej oraz ubóstwo. W niektórych miastach prądu brakuje codziennie przez kilka godzin.
16.08.2022

Dwie osoby zginęły wskutek wybuchu podczas kąpieli w morzu w okolicach Odessy

Na jednej z plaż w Zatoce Odeskiej, w pobliżu Białgorodu nad Dniestrem (historycznego Akermanu) dwie osoby zginęły, a jedna została ranna wskutek eksplozji ładunku wybuchowego nieznanego pochodzenia – poinformowało ukraińskie Dowództwo Operacyjne „Południe”.
14.08.2022

Ukraina. Doradca prezydenta: przyszłością Krymu jest bycie perłą Morza Czarnego, nie bazą wojskową terrorystów

Przyszłością Krymu jest bycie perłą Morza Czarnego, parkiem narodowym z unikalną przyrodą, światowym kurortem, a nie bazą wojskową dla terrorystów - przekazał doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak w reakcji na wtorkowe wybuchy w rosyjskiej bazie wojskowej na Krymie. Do sprawy odniosło się również ukraińskie ministerstwo obrony.
09.08.2022

Kuba dziękuje USA za oferty pomocy w walce z pożarem w porcie Matanzas

Kubańskie MSZ podziękowało władzom USA za amerykańskie oferty pomocy w walce z wielkim pożarem, jaki wybuchł wskutek piątkowej eksplozji zbiornika ropy naftowej w portowym mieście Matanzas; w zbiornik uderzył piorun. Zginęła jedna osoba, kilkadziesiąt zostało rannych, a 17 strażaków uczestniczących w gaszeniu ognia znano za zaginionych.
07.08.2022

W drugą rocznicę wybuchu w porcie w Bejrucie częściowo zawalił się uszkodzony wówczas silos

W porcie w stolicy Libanu - Bejrucie, gdzie dokładnie dwa lata temu doszło do eksplozji, w której zginęło blisko 220 osób, w czwartek częściowo zawalił się duży silos. Budowla została uszkodzona w wybuchu w 2020 r. W jej pobliżu odbywały się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy.
04.08.2022

Zawaliła się część silosów w porcie w Bejrucie [WIDEO]

Niemal równe dwa lata po tragicznej eksplozji w porcie w Bejrucie, zawaliła się część zniszczonych silosów zbożowych.
01.08.2022

[WIDEO] Ogromny pożar i zatonięcie luksusowego superjachtu wartego miliony dolarów

Około godziny 12:10 czasu środkowoeuropejskiego w sobotę, w Torquay, Devon, doszło do pożaru superjachtu Princess Pier, którego wartość szacuje się na 7,5 mln dolarów.
29.05.2022

Rumunia, Turcja. Wskutek działań wojennych na Morzu Czarnym padło kilkaset delfinów

Z powodu prowadzonych na Morzu Czarnym działań zbrojnych związanych z rosyjską inwazją na Ukrainę na akwenie tym padło kilkaset delfinów. Najczęstszym powodem śmierci tych zwierząt są wewnętrzne krwotoki, wywołane prawdopodobnie przez wybuchy bomb lub okrętowe sonary - wskazują rumuńscy weterynarze.
15.05.2022

Hiszpania. Zatrzymano oskarżonego o doprowadzenie do wybuchu w porcie w Bejrucie w 2020 r.

Hiszpańska policja zatrzymała na lotnisku w Madrycie obywatela Portugalii oskarżanego przez libański wymiar ścigania o doprowadzenie do wybuchu w porcie w Bejrucie w 2020 r. Wskutek tragedii zginęły 204 osoby, a 6500 zostało rannych.
22.04.2022

Rumunia. Morska Dyrekcja Hydrograficzna: na Morzu Czarnym pływają miny

Na Morzu Czarnym pływają miny, twierdzą władze Morskiej Dyrekcji Hydrograficznej Rumunii (DHM), przestrzegając przed wysokim zagrożeniem dla statków znajdujących się na tym akwenie. Zaznaczają, że ładunki wybuchowe zostały rozmieszczone w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę.
21.03.2022

Wybuch FPSO w Nigerii: trzech członków załogi żyje; statek był zaniedbany

Operator FPSO Trinity Spirit, który eksplodował i częściowo zatonął u wybrzeży Nigerii w środę poinformował, że trzech członków załogi jednostki przeżyło.
07.02.2022

[WIDEO] Wybuch FPSO w Nigerii. Prawdopodobnie 10 ofiar

Jednostka FPSO Trinity Spirit eksplodowała i zatonęła u wybrzeży Nigerii. Liczba ofiar nie została jeszcze potwierdzona, ale służby obawiają się, że 10 członków załogi zginęło.
03.02.2022

Wybuch wulkanu zerwał podwodny kabel, odcinając Tonga od świata; naprawa potrwa 4 tygodnie

Sobotni wybuch wulkanu w pobliżu archipelagu Tonga na Pacyfiku przerwał jedyny podwodny kabel telekomunikacyjny, łączący ten kraj ze światem. MSZ Nowej Zelandii oceniło w środę, że jego naprawa potrwa co najmniej cztery tygodnie.
19.01.2022

Nowa Zelandia wysłała dwa okręty wojenne z pomocą do Królestwa Tonga

Władze Nowej Zelandii poinformowały w środę o wysłaniu do dotkniętego erupcją wulkanu Hunga Tonga Hunga Ha'apai królestwa Tonga dwóch okrętów wojennych z pomocą humanitarną. Jednostki te mają przybyć do w rejon katastrofy w piątek.
19.01.2022

HRW oskarża Liban o zaniedbania w sprawie eksplozji w porcie w Bejrucie

Organizacja Human Rights Watch oskarżyła władze Libanu o zaniechania, naruszenie prawa do życia i zablokowanie lokalnego śledztwa w sprawie eksplozji w porcie w Bejrucie, do jakiej doszło 4 sierpnia 2020 roku.
03.08.2021

Lotniskowiec USS Gerald R. Ford przeszedł "próbę szokową" na Oceanie Atlantyckim [WIDEO]

Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych opublikowała na Twitterze nagranie, pokazujące jeden z testów, które przeszedł jej najnowszy lotniskowiec o napędzie atomowym USS Gerald R. Ford. Była to "próba szokowa", tj. kontrolowane zdetonowanie w pobliżu okrętu bomby głębinowej o masie 18 143 kg (40 tys. funtów).
22.06.2021

Pożar uszkodził chiński prom pasażerski (wideo)

Chiński prom typu ro - ro został poważnie uszkodzony w wyniku pożaru, który wybuchł najprawdopodobniej na pokładzie samochodowym. Chińskie media donoszą, że wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani ze statku.
22.04.2021

Wybuch butli z gazem w świnoujskiej stoczni Alumare

Do niebezpieczniejszego zdarzenia, wybuchu pięciu butli z gazem doszło wczoraj około 18, w jednej ze świnoujskich stoczni. Podczas wybuchu nikt nie ucierpiał, pracownicy zakładu zostali ewakuowani przed przyjazdem służb ratunkowych.
17.03.2021

Izraelski minister obrony: za eksplozją statku w Zatoce Omańskiej stoi Iran

Według mojej wstępnej oceny to Iran jest odpowiedzialny za piątkową eksplozję na przepływającym przez Zatokę Omańską statku należącym do izraelskiej firmy - oświadczył w sobotę minister obrony Izraela Beni Ganc w publicznym radiu.
28.02.2021

Eksplozja na samochodowcu w rejonie Omanu

Na Zatoce Omańskiej doszło do eksplozji na samochodowcu. Załoga nie odniosła obrażeń.
26.02.2021

Grupa Technologiczna ASE

Grupa Technologiczna ASE Razem tworzymy technologie przyszłości
Wodór,H2,Magazyny Energii,Poprawa jakości energii elektrycznej,Zarządzanie energią,LNG,Odpowiedzialny przemysł,Nowe technologie,Technologie wodorowe,OZE,Bezpieczeństwo techniczne,Bezpieczeństwo wybuchowe, Analizy bezpieczeństwa,Konsulting środowiskowy,zielona energia,czysty wodór,Grupa Technologiczna ASE,ASE,Automatic Systems Engineering

Sealab Sp. z o.o.

Instalacje systemów automatyki w przemyśle stoczniowym i offshore.
Zintegrowany System Detekcji Gazu i Pożaru,Interaktywny System Detekcji Pożaru,Autroprime Przeciwpożarowy System Alarmowy,Sygnalizatory optyczne i akustyczne WERSJI EX,Gaszenie pomieszczeń gazem FM-200,system detekcji,urządzenia gaśnicze,przeciwpożarowy system alarmowy,system detekcji gazu,systemy detekcji gazu,sygnalizatory optyczne morskie,sygnalizatry optyczne w wersji morskiej,sygnalizatory akustyczne,sygnalizatory akustyczne morskie,sygnalizatory akustyczne w wersji morskiej,sygnalizatory optyczne,sealab,sealab gdynia,projektowanie systemów automatyki w przemyśle stoczniowym,projektowanie systemów automatyki w przemyśle offshore,projektowanie systemów automatyki w budownictwie,montaż systemów autmatyki w przemyśle stoczniowym,montaż systemów automatyki w przemyśle offshore,montaż systemów automatyki w budownictwie,IFG Autrosafe,Autrosafe,KD-200,Stałe Urządzenie Gaśnicze z zastosowaniem gazu FM-200,Alarmowe instalacje do stref zagrożonych wybuchem

Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o.

nurkowanie,budownictwo podwodne,prace podwodne,pogłębianie w portach,budowa falochronów,układanie rurociągów,prace hydrotechniczne,ochrona brzegów morskich,prace na rzekach,prcip,prace hydrotechniczne w portach,budowa i remont nabrzeży portowych,roboty konstrukcyjne betonowe,żelbetowe i rozbiórkowe,roboty z zakresu budownictwa lądowego- zmechanizowane,roboty ziemne,kubaturowe i instalacyjne,pogłębianie,inwestycyjne w basenach portowych,pogłębianie konserwacyjne portów i torów wodnych,falochrony,pirsy itd.,tworzenie lądu pod zabudowę przemysłową,ochrona brzegów,zasilanie plaż,wykopy/prace zasypowe przy układaniu rurociągów gazowych o dużych średnicach,układanie rurociągów na dnie morza,układanie kabli podwodnych,wykonanie i układanie wylotów morskich rurociągów z oczyszczalni ścieków i związane z tym wykopy i prace zasypowe,pogłębianie dna rzek,budowa wałów i ochrona przeciw powodziowa,niewybuchy,wydobycie niewybuchów,raporty ferromagnetyczne,oczyszczanie dna morza z niewybuchów

Grupa GeoFusion Sp. z o.o.

Zabezpieczamy Twoją otoczenie, byś spokojnie mógł spoglądać w przyszłość.
badania termowizyjne,badania geofizyczne,usługi saperskie,Badania geofizyczno-inżynierskie dla obiektów budowlanych,Badania geofizyczne dla potrzeb inżynierii transportowej,Badania skarp i osuwisk,Nieinwazyjne badania archeologiczne,Badania skażeń gruntów i wód podziemnych,Charakterystyka warunków gruntowo-wodnych,Badania wałów przeciwpowodziowych i zapór,Kompleksowe oczyszczanie terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (PWiN),Oczyszczanie zbiorników wodnych z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (PWiN),Prowadzenie nadzoru saperskiego podczas wykonywania prac ziemnych,Opracowywanie ekspertyz i opinii saperskich

Boskalis Polska Sp. z o.o.

prace czerpalne,prace czerpalno - refulacyjne,prace hydrotechniczne,usuwanie niewypałów,usuwanie niewybuchów

Boskalis Polska Sp. z o.o.

prace czerpalne prace czerpalno - refulacyjne prace hydrotechniczne usuwanie niewypałów usuwanie niewybuchów
prace czerpalne ,prace czerpalno - refulacyjne ,prace hydrotechniczne ,usuwanie niewypałów ,usuwanie niewybuchów

Wetcab Trading sp. z o.o.

wyposażenie okrętowe,oświetlenie okrętowe i latarnie nawigacyjne,akcesoria łazienkowe,wewnętrzne drzwi okrętowe,grzejniki elektryczne,meble stalowe,Oświetlenie zewnętrzne,Oświetlenie p. wybuchowe,Gniazda kontenerowe

ASE ATEX Sp. z o.o.

Integrator systemów przemysłowych. Dostarczamy bezpieczne technologie dla przemysłu.
Elektrotechnika i elementy automatyki w wykonaniu przeciwwybuchowym (R. Stahl) ,Elektryczne systemy grzewcze ,INTERTEC - ochrona AKPiA ,Zabezpieczenia przeciwwybuchowe ,Detekcja gazu i płomienia ,Detekcja wycieków i emisji ,Wykrywanie i gaszenie pożaru ,Rozwiązania dla zbiorników ,Instrumenty pomiarowe ,Instalacje i urządzenia technologiczne ,Systemy IT dla przemysłu

ELECOM Sp. z o. o.

ENGINEERING FOR SAFETY
osprzęt elektryczny,aplikacje do stref zagrożonych wybuchem,Ex,ATEX,systemy oświetlenia przemysłowego i okrętowego,producent systemów cctv,systemy cctv,punkty kamerowe na pokłady otwarte,elecom,elecm gdynia,elecom producent systemów cctv,CCTV,Telewizja Przemysłowa,Morski System kamer,Monitoring wizyjny,redundancyjny,redundant,retundand,Wizyjne wsparcie nawigacji,closed circuit television,Monitoring wizyjny zgodny z Normą Obronną,Monitor morski,kamera ze stali nierdzewnej,kamera na pokład otwarty,wizyjne wsparcie nawigacji,kamera,morski punkt kamerowy,kamera AISI316L,ES1-N,kamera termowizyjna,termowizja,Certyfikat PRS,kamera kwasoodporna,Marine CCTV Camera,Docking cameras,vessel surveillance,Marine PTZ Camera,External Marine Camera with PRS Type Approved,Marine Display,Stainless steel camera,Naval camera,navy camera,shock resistant,AXIS Communication,TSN,Telewizyjny System Nadzoru,NO-20-A500-5,NO-04-A004-7,TŚN,Tablica Świateł Nawigacyjnych,Światła nawigacyjne,Navigation lights and cont

Bałtyku, Oddychaj! Kto i jak powinien oczyścić polskie morze z niewybuchów? [WIDEO]

Konferencja „Bałtyku, Oddychaj! - porozmawiajmy o polskim rynku offshore” zgromadziła naukowców, świat biznesu, przedstawicieli spółek skarbu państwa budujących farmy na morzu i instytucje zaangażowane w proces oczyszczania Morza Bałtyckiego z niewybuchów.
15.03.2022

Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe na pierwszym miejscu. Zakończyła się XX Konferencja STREFY Ex

Detekcja i monitoring wycieków substancji niebezpiecznych, bezpieczeństwo pożarowe w obszarach zagrożonych wybuchem oraz najnowsze rozwiązania w zakresie wczesnego wykrywania pożarów obiektów przemysłowych. To tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas tegorocznej Konferencji STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe – emisja, detekcja i przeciwdziałanie”. Jej jubileuszowa XX edycja odbyła się w Hotelu Hilton w Gdańsku w dniach 3-4 kwietnia 2019 r.
09.04.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.