• <
nauta_2024

Wybuch butli z gazem w świnoujskiej stoczni Alumare

zc

17.03.2021 09:34 Źródło: swinoujskie.info / Radio Szczecin
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Wybuch butli z gazem w świnoujskiej stoczni Alumare

Partnerzy portalu

Wybuch butli z gazem w świnoujskiej stoczni Alumare - GospodarkaMorska.pl
fot. gov.pl

Do niebezpieczniejszego zdarzenia, wybuchu pięciu butli z gazem doszło wczoraj około 18, w jednej ze świnoujskich stoczni zlokalizowanej przy ulicy Portowej. Podczas wybuchu nikt nie ucierpiał, pracownicy zakładu zostali ewakuowani jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.   

Do zabezpieczenia terenu oddelegowano 8. zastępów straży pożarnej, z czego 3 pracowały jeszcze dzisiejszego poranka. Jak powiedział portalowi świnoujskie.info kapitan Straży Pożarnej Marcin Kubas, podjęte działania polegały na chłodzeniu butli z acetylenem.

Na chwilę obecną nie przyczyny wybuchu są nieznane.

AKTUALIZACJA:

Oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu st. kpt. Marcin Kubas w rozmowie z nami potwierdził, że wybuch miał miejsce na terenie stoczni Alumare. W wyniku eksplozji wybuchł pożar, którego opanowanie było priorytetem strażaków, gdyż w zakładzie znajdowało się więcej butli z acetylenem. Po ugaszeniu płomieni strażacy całą noc chłodzili znajdujące się w stoczni butle z gazem. Czynności te wykonywane były z najwyższą ostrożnością, gdyż butle są wrażliwe na czynniki zewnętrzne i pozostają niebezpieczne. Strażacy przygotowują się do ich neutralizacji przez zanurzenie w pojemnikach wypełnionych wodą.

Przedstawiciele stoczni Alumare nie skomentowali zdarzenia.        

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.