• <

Kuba. Po wybuchu w porcie Matanzas nasila się kryzys energetyczny i bieda

gm

16.08.2022 22:32 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kuba. Po wybuchu w porcie Matanzas nasila się kryzys energetyczny i bieda

Partnerzy portalu

Kuba. Po wybuchu w porcie Matanzas nasila się kryzys energetyczny i bieda - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter / MMarreroCruz

W efekcie wybuchu, do którego doszło na początku sierpnia w porcie Matanzas na zachodzie Kuby, gdzie eksplodowały cztery zbiorniki z paliwem, nasiliły się problemy ludności z dostępem do energii elektrycznej oraz ubóstwo. W niektórych miastach prądu brakuje codziennie przez kilka godzin.

Jak podają we wtorek niezależne kubańskie media, m.in. portale Cibercuba oraz 14yMedio, potwierdzają się wcześniejsze przewidywania, że 14 osób zaginionych w czasie pożaru w porcie nie przeżyło.

“W miejscu pożaru ekipy ratunkowe znajdują fragmenty ludzkich ciał” - podał 14ymedio, przypominając, że dotychczas potwierdzono dwa zgony strażaków walczących z ogniem w Matanzas.

Niezależne media odnotowują, że nasilające się niedobory prądu na wyspie są spowodowane częściowo właśnie przez wybuch paliwa w kubańskim porcie.

Cibercuba wskazuje tymczasem, że do internetu trafia coraz więcej zdjęć i filmów ukazujących ludzi poszukujących jedzenia w śmietnikach. Autor jednego z nich oskarżył o pogarszające się warunki bytowe kubańskiej ludności reżim w Hawanie.

“Popatrzcie na to (…), bo mówią, że na Kubie nie ma głodu” - podsumował komentator nagranego w stolicy kraju reportażu.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.