• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

82-latek trafił do szpitala po wybuchu gazu na jachcie na Śniardwach

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie 82-latek trafił do szpitala po wybuchu gazu na jachcie na Śniardwach

Partnerzy portalu

Śniardwy, fot. MICH / Wikipedia

82-letni żeglarz trafił do szpitala wskutek wybuchu gazu z butli, do którego doszło we wtorek na jachcie w Okartowie na mazurskim jeziorze Śniardwy. Według wstępnych ustaleń policji poszkodowany nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do wybuchu doszło we wtorek przed południem na jachcie zacumowanym przy pomoście w Okartowie na Śniardwach. W ocenie straży pożarnej prawdopodobnie wybuchł gaz z butli, który nagromadził się w kabinie żaglówki.

"Butla nie została rozerwana, więc prawdopodobnie gaz ulatniał się przez jakiś czas i jakaś iskra spowodowała wybuch. Nie doszło do pożaru łodzi, ale fala uderzeniowa uszkodziła kabinę i pokład" - powiedział PAP mł. bryg. Grzegorz Kuliś ze straży pożarnej w Piszu.

Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i wynieśli butlę na zewnątrz. "W chwili wybuchu na żaglówce przebywał 82-letni mężczyzna, który został zabrany do szpitala. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie nie doznał poważniejszych obrażeń" - powiedziała PAP nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji.

Na miejscu wybuchu pracują policjanci, którzy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Marcin Boguszewski
mbo/ agz/

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.