• <
smartre_2023

Nord Stream 1: rosyjskie badania wykazały kratery sztucznego pochodzenia

jm

04.11.2022 14:54
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Nord Stream 1: rosyjskie badania wykazały kratery sztucznego pochodzenia

Partnerzy portalu

Nord Stream 1: rosyjskie badania wykazały kratery sztucznego pochodzenia - GospodarkaMorska.pl
Fot. Dowództwo Obrony Danii

Zarejestrowana w Szwajcarii spółka Nord Stream AG poinformowała, że prowadzone przez Rosjan badania uszkodzeń pierwszej nitki gazociągu Nord Stream. Podano, że znaleziono na miejscu „technogeniczne kratery”.

Szwajcarski operator przekazał informację, że rosyjska strona zakończyla wstępne zbieranie badań w miejscu uszkodzenia Nord Stream 1 w szwedzkiej wyłącznej strefie ekonomicznej. Na dnie odnalezino „kratery technogeniczne”, czyli sztucznego pochodzenia, najpewniej powstałe podczas wybuchów. Kratery znajdują się w odległości około 248 od siebie i mają głębokość od 3 do 5 metrów.

Raport podaje, że odcinek gazociągu między kraterami jest zniszczony, a promień rozproszenia fragmentów rury wynosi co najmniej 250 metrów. Spółka Nord Stream AG dodała, że trwają dalsze analizy danych.

Informację o uszkodzeniu Nord Stream poprzez eksplozje podały wcześniej na podstawie pierwszych analiz zarówno Szwecja, jak i Dania. Oba rządy powstrzymały się od wskazywania podejrzanych.

Według Rosjan za uszkodzenie gazociągu Nord Stream odpowiada Wielka Brytania. Londyn stanowczo odrzucił te oskarżenia. Inne kraje zachodnie również nie traktują tej wersji wydarzeń poważnie.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.