Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wysłało w niedzielę wiadomość SMS do mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu ostrzegającą przed planowaną na poniedziałek neutralizacją niewybuchów zalegających w Zatoce Gdańskiej.
W niedzielę RCB przesłało właścicielom telefonów komórkowych mieszkającym w Gdyni, Gdańsku i Sopocie informację o neutralizacji niewybuchów w Zatoce Gdańskiej.
"Uwaga! W poniedziałek od godz. 8 do 16 neutralizacja niewybuchu. Zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich na odcinku: Babie Doły – Gdańsk Westerplatte. Śledź komunikaty" - przekazało RCB w przesłanym alercie.
Operacja neutralizacji groźnych pozostałości po II wojnie światowej rozpoczęła się we wtorek 4 października.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami