• <
siemens_gamesa_2022

Ekspert wojskowy: po rosyjskiej aneksji szanse na pokojowe zakończenie wojny są niewielkie

gm

30.09.2022 20:58 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Ekspert wojskowy: po rosyjskiej aneksji szanse na pokojowe zakończenie wojny są niewielkie

Partnerzy portalu

Ekspert wojskowy: po rosyjskiej aneksji szanse na pokojowe zakończenie wojny są niewielkie - GospodarkaMorska.pl
Morozki, Federacja Rosyjska - 15 lipca 2006 r. - młodych rosyjskich żołnierzy w dniu przysięgi wojskowej w armii

Po aneksji przez Rosję terenów Ukrainy niemiecki ekspert wojskowy Carlo Masala nie widzi większych szanse na pokojowe zakończenie wojny na Ukrainie. Putin blokuje możliwość wynegocjowania rozwiązań, które zakładają coś innego niż rosyjską kontrolę nad tymi regionami - zaznacza.

Putin swoją decyzją wiąże także swoich następców - podkreśla Masala. Zgodnie z rosyjską konstytucją, oddanie własnego terytorium jest praktycznie niemożliwe. Z rosyjskiej perspektywy zmienia to logikę wojny, powiedział profesor z Uniwersytetu Bundeswehry w Monachium w piątek w podkaście "Ukraina - sytuacja" opublikowanym na portalu tygodnika "Stern".

Z tego punktu widzenia walki na anektowanych terenach toczą się obecnie na terytorium Rosji. Putin blokuje możliwość wynegocjowania rozwiązań, które zakładają coś innego niż rosyjską kontrolę nad tymi regionami. "To wprowadza Putina w logikę wojny, która uzasadniałaby jeszcze bardziej stanowcze grożenie użyciem broni jądrowej" - zaznacza Masala.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.