• <
siemens_gamesa_2022

Kanada nałożyła nowe sankcje na Rosję w związku z próbą aneksji części Ukrainy

gm

30.09.2022 20:24 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Kanada nałożyła nowe sankcje na Rosję w związku z próbą aneksji części Ukrainy

Partnerzy portalu

Kanada nałożyła nowe sankcje na Rosję w związku z próbą aneksji części Ukrainy - GospodarkaMorska.pl
Ottawa

Kanada nałożyła kolejne sankcje na Rosję w związku z tzw. referendami na południowym wschodzie Ukrainy i próbą aneksji regionów Doniecka, Ługańska, Chersonia i Zaporoża – poinformowała w piątek minister spraw zagranicznych Kanady Melanie Joly.

Nowe sankcje dotyczą 43 rosyjskich oligarchów, elit finansowych i członków rodzin tych osób, objęły też tzw. rząd w Chersoniu oraz 35 wspieranych przez Rosję wysokich rangą urzędników w Doniecku, Ługańsku, Chersoniu i Zaporożu.

„Te osoby i podmioty są wspólnikami w desperackich próbach prezydenta Putina podważenia zasad suwerenności państwowej” - napisano w komunikacie kanadyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych, zaś „jego (Putina – PAP) skandaliczne pogwałcenia prawa międzynarodowego bazują na imperialistycznym przekonaniu, że jego reżim może na nowo rysować mapy(...) Granice się nie zmienią”.

Cytowana w komunikacie Joly dodała, że Kanada i partnerzy międzynarodowi traktują działania Rosji jako „atak na oparty na prawie porządek międzynarodowy i zasady demokracji”.

We wtorkowym oświadczeniu premier Justin Trudeau zapowiedział, że Kanada nie uzna wyników pseudoreferendów na Ukrainie.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę Kanada objęła sankcjami ponad 1400 osób i podmiotów z Rosji, Białorusi i Ukrainy.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.