• <

Wynik wyszukiwania - "akcja ratunkowa" - Wiadomości

Załoga Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej przeprowadziła kolejną akcję

To już 8. akcja poszukiwawczo-ratownicza w 2024 roku przeprowadzona przez Gdyńską Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej. Załoga śmigłowca W-3WARM z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego uratowała potrzebującego pomocy członka załogi z jednostki Baltica.
13.05.2024

Uwięziona od miesiąca w zatoce młoda orka przepłynęła sama do Pacyfiku

Młodej orce, uwięzionej od miesiąca w zatoce wyspy Vancouver, udało się samodzielnie pokonać piaszczystą płyciznę dzielącą zatokę od wód Pacyfiku – powiadomiły w piątek kanadyjskie media. Akcja ratunkowa orki trwała od początku kwietnia.
26.04.2024

W akcję ratunkową młodej orki włączyła się skrzypaczka

W Kolumbii Brytyjskiej, na północy Wyspy Vancouver trwają przygotowania do kolejnych prób wydostania młodej orki z zatoki i przetransportowania do wód Pacyfiku. Nietypową próbę przywabienia zwierzęcia muzyką podjęła w czwartek skrzypaczka.
19.04.2024

Kanada. Rozpoczęła się operacja przewiezienia młodej orki, uwięzionej w zatoce

Ratownicy w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie rozpoczęli w piątek operację uwolnienia zabłąkanej orki z zatoki w północnej części Wyspy Vancouver.
13.04.2024

Sześć osób na wywróconej motorówce i masowiec na ratunek

Masowiec Navios Lumen napotkał na Morzu Sulu w okolicy Filipin przewróconą łódź motorową i siedzących na niej sześciu rozbitków.
19.02.2024

W Gdyni przeprowadzono symulację akcji ratunkowej z Titanica

W niedzielę 4 lutego w gdyńskiej marinie przeprowadzona została wyjątkowa akcja, będąca symulacją akcji ratunkowej z Titanica. Pomysłodawcą tego projektu badawczo-naukowego był Valerjan Romanovski - doświadczony mors i naukowiec, który ustanowił rekord Guinnessa jako pierwszy człowiek na świecie, który spędził w lodzie 3 godziny.
05.02.2024

Groźny wypadek przy platformie wiertniczej Petro Giant. Służba SAR poszukuje marynarza, który wypadł za burtę

Ratownicy SARu poszukują marynarza, który prawdopodobnie wypadł za burtę ze statku zacumowanego przy platformie wiertniczej Petro Giant. Dyrektor SAR Sebastian Kluska w rozmowie z PAP podkreślił, że na Bałtyku panują ekstremalne warunki pogodowe.
23.11.2023

Zderzenie Polesia z Verity: nie odnaleziono rozbitków, Polesie w porcie

Akcja poszukiwawcza po tragicznym zderzeniu masowca Polskiej Żeglugi Morskiej Polesie z o połowę mniejszym brytyjskim frachtowcem Verity była kontynuowana po zmroku. Nie odnaleziono jednak czterech zaginionych osób.
25.10.2023

Płonący u wybrzeży Holandii statek zostanie odholowany w bezpieczne miejsce

Frachtowiec Fremantle Highway, który zapalił się w nocy z wtorku na środę na Morzu Północnym u wybrzeży Holandii, zostanie w ten weekend odholowany w bezpieczne miejsce - przekazał rzecznik Rijkswaterstaat, rządowej agencji gospodarki wodnej. Statek przewoził prawie 4 tys. samochodów, w tym 498 elektrycznych.
30.07.2023

Nie udaje się ugasić pożaru statku z 4 tys. samochodów. Eksperci ostrzegają przed eksplozją

Służby ratownicze nie są w stanie opanować pożaru statku towarowego Fremantle Highway, na którego pokładzie znajdują się 3783 samochody, w tym 25 pojazdów elektrycznych - informuje w czwartek holenderska straż przybrzeżna. Istnieje niebezpieczeństwo, że na płonącej u wybrzeży Holandii jednostce dojdzie do eksplozji aut elektrycznych, co grozi katastrofą ekologiczną - ostrzegają eksperci.
27.07.2023

Trwa eskalacja pożaru statku z 3 tysiącami aut

Holenderska straż przybrzeżna poinformowała, że ​​pożar na panamskim statku Fremantle Highnjay wymyka się spod kontroli. 200-metrowy statek, który płynął z Bremerhaven w Niemczech do Port Said w Egipcie, przewoził 2857 samochodów, w tym 25 elektrycznych. Jeden członek załogi zginął, a co najmniej 16 zostało rannych.
26.07.2023

Koniec dramatu FSO Safer? ONZ rozpoczyna usuwanie ropy z kontrowersyjnego tankowca

Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała, że do końca tygodnia ma rozpocząć się operacja usunięcia ekwiwalentu przeszło 1,14 mln baryłek ropy znajdujących się na tankowcu od dekad zacumowanego u wybrzeży Jemenu. Urzędnicy organizacji od lat ostrzegają, że Morze Czerwone jest zagrożone, ponieważ wyciek z byłego tankowca FSO Safer może doprowadzić do cztery razy większej katastrofy niż w przypadku Exxon Valdez na Alasce w 1989 roku.
19.07.2023

Podkarpackie. Policjanci pomogli załodze łodzi, której groziło utonięcie

Policyjni stermotorzyści interweniowali na Jeziorze Solińskim i pomogli osobom, którym groziło utonięcie. Załoga miotanej falami łodzi, wśród której było dwoje małych dzieci, utraciła sterowność i nie była w stanie sama wrócić na brzeg.
04.07.2023

Dramatyczna akcja ratunkowa na Bałtyku. Matka z dzieckiem z Polski za burtą promu Stena Line

Matka i dziecko za burtą promu Sten Line na otwartych wodach Bałtyku. Informacje jako pierwsze podało szwedzkie radio publiczne. Wypadek wydarzył się na mniej więcej w połowie trasy z Karlskrony do Gdyni. Trwa akcja ratownicza.
29.06.2023

Katastrofa chińskiego statku rybackiego, 39 zaginionych

Chiński statek rybacki z załogą złożoną z 39 osób przewrócił się na Oceanie Indyjskim. Trwa akcja ratunkowa.
17.05.2023

Zaskakujący finał akcji ratunkowej rosyjskiego jachtu. Z pomocą przybyli... Ukraińcy

Rosyjski trimaran (jednostka trzykadłubowa) o nazwie Russian Ocean Way, który od 2021 roku przemierza świat, stracił sterowność na Oceanie Spokojnym. Choć wydawało się, że jego załoga znajduje się w potrzasku, otrzymała pomoc od marynarzy z statku towarowego Sounion, których znaczna część pochodzi z Ukrainy.
22.03.2023

Dramatyczna akcja ratunkowa. "Ludzki łańcuch" uratował załogę statku

Filipińska Straż Wybrzeża uratowała 14 członków załogi z osiadłego na mieliźnie statku transportowego, który osiadł na mieliźnie w pobliżu wyspy Lubang, w zachodnich Filipinach. Załoga utknęła na pokładzie z powodu wysokiego morza, które uniemożliwiło wcześniejsze próby ratunku.
03.03.2023

Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej

Dziś nad ranem załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach zadysponowana została do przeprowadzenia ewakuacji medycznej reanimowanego mężczyzny z promu Stena Spirit.
26.02.2023

[WIDEO] Heroiczny ratunek na sekundy przed miażdżącą falą. Uratowanym okazał się być... złodziej

Niewielki jacht motorowy Sandpiper żeglował w piątek u zachodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych, w pobliżu ujścia rzeki Kolumbia. Samotny żeglarz został wyskoczył z łodzi dosłownie na sekundę przed tym, jak jego łódź została zmieciona przez falę.
06.02.2023

Ranny marynarz przetransportowany przez ratowników SAR

Ratownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) przetransportowali rannego marynarza ze statku na brzeg - poinformował w niedzielę rzecznik SAR Rafał Goeck.
05.02.2023

Trzy osoby topiły się w Bałtyku

Służby wyciągnęły z morza trzy osoby, które topiły się w okolicy miejscowości Sianożęty (powiat kołobrzeski). U jednej prowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową, została przetransportowana do szpitala – poinformowała Komenda Powiatowa PSP w Kołobrzegu.
25.07.2022

Trwają poszukiwania młodego mężczyzny na morzu w Mielnie

Młody mężczyzna miał w sobotę wczesnym rankiem wejść do Bałtyku z głównej plaży w Mielnie i nie wypłynąć. Jak podał PAP rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) w Gdyni Rafał Goeck, trwa akcja poszukiwawcza.
16.07.2022

Ever Forward uwolniony [WIDEO, GALERIA]

Po tygodniach ciężkich prac ratowniczych w Zatoce Chesapeake masywny kontenerowiec Ever Forward jest już wolny i może płynąć dalej.
17.04.2022

SAR – na ratunek załodze „Yachtingu”

Wciąż trwa akcja ratownicza Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. W środę, 23 lutego inspektorzy w Morskim Ratowniczym Centrum Koordynacyjnym w Gdyni odebrali wezwanie o pomoc nadane z pokładu jachtu „Yachting”. Jednostka znajdowała się w okolicach wyspy Olandia. Uratowany z wody skipper trafił do szpitala w szwedzkiej Karlskronie. Jednostka z resztą załogi jest w tej chwili holowana w stronę Gdańska.
24.02.2022

Udana akcja na Bałtyku ratowania załogi kutra, który zatonął

17 mil morskich od Władysławowa (Pomorskie) zatonął kuter rybacki, załoga została odnaleziona przez śmigłowiec Marynarki Wojennej i podjęta na statek, nikt nie został ranny - podał w niedzielę dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (MSPiR) Sebastian Kluska.
09.01.2022

Po akcji ratunkowej Eemslift Hendrika nadal dryfuje na Morzu Północnym

Pływający pod holenderską banderą frachtowiec, na którego pokład podczas silnego sztormu dostała się woda, dryfuje u wybrzeży Norwegii i grozi mu zatonięcie. Załoga jednostki została ewakuowana.
06.04.2021

Tajwan: Dwa myśliwce F-5E rozbiły się w trakcie rutynowych ćwiczeń nad morzem

Dwa myśliwce F-5E tajwańskich sił zbrojnych rozbiły się w poniedziałek w trakcie rutynowych ćwiczeń - poinformowało ministerstwo obrony w Tajpej. Jednego pilota nie udało się uratować, drugi jest nadal poszukiwany.
22.03.2021

Zawieszono poszukiwania zaginionych rybaków w pobliżu wyspy Midway

Straż Wybrzeża Stanów Zjednoczonych zawiesiła aktywne poszukiwania 10 zaginionych członków załogi z tajwańskiego statku rybackiego u wybrzeży wyspy Midway na Oceanie Spokojnym.
19.01.2021

Straż miejska uratowała łabędzia. W dziób miał wbity wędkarski haczyk

Ekopatrol ocalił od śmierci osłabionego łabędzia pływającego po jeziorku przy ul. Europejskiej . Zwierzę nie mogło nic jeść, bo miało wbity w dziób wędkarski haczyk, a na szyi zaplątaną żyłkę. Ptaka przewieziono do lecznicy w Ptasim Azylu stołecznego zoo - poinformowała w środę stołeczna straż miejska.
13.01.2021

Policjanci popłynęli łodzią po awanturnika

Przepłynięcie łodzią Jeziora Solińskiego było jedyną możliwością dotarcia do awanturującego się pijanego mężczyzny. O pomoc poprosił 77-letni ojciec awanturnika, który schronił się przed synem w przyczepie. Pijany 23-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.
07.01.2021

Marynarz zasztyletowany na pokładzie tankowca

Jak donoszą tajwańskie władze, członek załogi małego tankowca zginął w wyniku ataku innego marynarza, gdy statek pływał w okolicach wybrzeży Tajwanu.
04.01.2021

Na miejsce wypadku na Morzu Barentsa przybyły cztery kolejne statki

W rejon zatonięcia statku „Onega” na Morzu Barentsa przybyły cztery kolejne statki rybackiego kołchozu, powiedział dziennikarzom pierwszy zastępca szefa głównego departamentu Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych obwodu archangielskiego Aleksander Bachtin.
28.12.2020

Strażacy uwolnili łabędzia przymarzniętego do tafli lodu

Strażacy uwolnili łabędzia, który na jednym ze stawów w Zaborzu w gminie Oświęcim przymarzł do lodu. Okazało się, że wcześniej noga zaplątała mu się w nylonowy sznurek tkwiący w dnie.
16.12.2020

Służby morskie uratowały zaginionych nurków

Sześciu turystów na Seszelach w ramach zajęć rekreacyjnych wypożyczoną łódką wyprawiło się w morze na nurkowanie. Po zejściu pod wodę okazało się, że zbyt silne prądy i ograniczona przejrzystość wody uniemożliwiają dalsze podziwianie podwodnych widoków. Wynurzeni na powierzchnię nurkowie nie znaleźli łódki, która miała czekać na nich.
16.12.2020

Marynarze zawsze gotowi nieść pomoc

Marynarze Komendy Portu Wojennego Gdynia, w trakcie realizacji czynności służbowych w Helu, udzielili pomocy mężczyźnie, który zasłabł oczekując na przyjazd autobusu komunikacji miejskiej.
15.12.2020

Załoga tankowca uratowała dwie osoby dryfujące na kawałku drewna

Łut szczęścia sprawił, że tankowiec 113,553 DWT Godam pod banderą Marshalla napotkał dziś rano dwie osoby dryfujące w Cieśninie Torresa, oddzielającej północną Australię od Papui Nowej Gwinei. Pilot na pokładzie, który miał pomagać w nawigacji tankowcem, zauważył dwie osoby trzymające się kurczowo kawałka drewna na wodzie.
04.12.2020

Vendee Globe - uczestnik regat uratowany przez innego żeglarza

Kevin Escoffier, uczestnik okołoziemskich regat samotników - Vendee Globe, nadał dzisiaj sygnał S.O.S.. Pomocy udzielił mu inny żeglarz. W momencie uruchomienia tzw. boi ratunkowej bohaterski Francuz płynął na trzeciej pozycji.
30.11.2020

Dwie akcje ratownicze BLMW na Morzu Bałtyckim

W piątkowe popołudnie (23.10) załogi dyżurne SAR z BLMW przeprowadziły dwie akcje ratownicze na Bałtyku. Na stały ląd ewakuowano poszkodowanego ze statku „Aphrodite I” i pracownika platformy wiertniczej PETRO GIANT. W tym roku to już 23 akcje SAR przeprowadzone przez lotników BLMW.
26.10.2020

Trwa akcja ratowania waleni, które utknęły na mieliźnie - 90 z nich zmarło

Zmarło co najmniej 90 waleni z ok. 270 uwięzionych na mieliźnie na zachodnim wybrzeżu australijskiej wyspy Tasmania. 25 grindwali udało się uratować - poinformowały dziś lokalne władze. Wciąż trwa akcja ratunkowa.
22.09.2020

Prom Stena Line wsparł akcję ratowniczą u wybrzeża Szwecji

W poniedziałek, 7 września br., ok. godz. 4.30 rano prom pasażersko-samochodowy Stena Baltica płynący na trasie Gdynia-Karlskrona, odebrał komunikat z prośbą o pomoc. Szwedzka jednostka ratownictwa morskiego przekazała przez radiowy kanał ratunkowy wiadomość o problemie łodzi, która osiadła na mieliźnie przy wyspie na wybrzeżu Szwecji. Statek Stena Line przyjął informację i zboczył z kursu, by podpłynąć jak najbliżej do miejsca, w którym znajdowała się jednostka potrzebująca pomocy. Kapitan zidentyfikował obiekt z bezpiecznej odl
10.09.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.