• <

W Gdyni przeprowadzono symulację akcji ratunkowej z Titanica

kw

05.02.2024 21:11 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo W Gdyni przeprowadzono symulację akcji ratunkowej z Titanica

Partnerzy portalu

Fot. Sopockie WOPR

W niedzielę, 4 lutego w gdyńskiej marinie przeprowadzona została wyjątkowa akcja, będąca symulacją akcji ratunkowej z Titanica. Pomysłodawcą tego projektu badawczo-naukowego był Valerjan Romanovski - doświadczony mors i naukowiec, który ustanowił rekord Guinnessa jako pierwszy człowiek na świecie, który spędził w lodzie 3 godziny.

W akcji wzięło łącznie udział 10 śmiałków, którzy zdecydowali się wejść do lodowatej wody, aby przetestować swoją wytrzymałość i psychikę. Wcześniej solidnie się do tego przygotowali, trenując co najmniej pół roku specjalnie do tego wydarzenia. Niemal wszyscy uczestnicy pomyślnie przeszli ten ekstremalny test.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał sopocki oddział WOPR. Ratunek dla "rozbitków" nadszedł po upływie 1 godziny i 40 minut - dokładnie tyle czasu na pomoc czekali pasażerowie historycznego Titanica. Temperatura wody wynosiła zaledwie 3 stopnie, panował silny wiatr i opady deszczu. 

Dzięki tej akcji uczestnicy i widzowie mieli okazję zobaczyć, ile ludzkie ciało jest w stanie wytrzymać i jaka determinacja kieruje człowiekiem w obliczu tak zabójczych warunków. 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.