• <

Załoga Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej przeprowadziła kolejną akcję

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Załoga Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej przeprowadziła kolejną akcję

Partnerzy portalu

Fot. BLMW

To już 8. akcja poszukiwawczo-ratownicza w 2024 roku przeprowadzona przez Gdyńską Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej. Załoga śmigłowca W-3WARM z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego uratowała potrzebującego pomocy członka załogi z jednostki Baltica.

We wtorek, 7 maja załoga dyżurna śmigłowca W-3WARM nr 0209 z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego otrzymała sygnał ratowniczy. Pomocy potrzebował pasażer jednostki RV Baltica, statku badawczego, którego współwłaścicielami są Morski Instytut Rybacki w Gdyni oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Oddział Morski w Gdyni. Armatorem statku jest Morski Instytut Rybacki w Gdyni.

Po podjęciu na pokład poszkodowanego, przetransportowano go do szpitala w Wejherowie. Załoga dyżurna wróciła na lotnisko macierzyste o godz. 20:45 i odtworzyła gotowość bojową. Akcję ratowniczą z ramienia Centrum Operacji Morskich-Dowództwa Komponentu Morskiego koordynował Dyżurny Operacyjny Ratownictwa.

Była to 8. akcja poszukiwawczo-ratownicza w 2024 roku przez Gdyńską Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej. W historii BLMW była to 786 akcja i 422 osoba, której udzielono pomocy.

Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej jest jedyną w Polsce formacją lotniczą utrzymująca ciągłą gotowość do prowadzenia działań ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.