• <
smartre_2023

Służby morskie uratowały zaginionych nurków

16.12.2020 11:24 Źródło: Bluelife

Partnerzy portalu

Służby morskie uratowały zaginionych nurków  - GospodarkaMorska.pl
fot. Seychelles Maritime Safety Authority/FB

Sześciu turystów na Seszelach w ramach zajęć rekreacyjnych wypożyczoną łódką wyprawiło się w morze na nurkowanie. Po zejściu pod wodę okazało się, że zbyt silne prądy i ograniczona przejrzystość wody uniemożliwiają dalsze podziwianie podwodnych widoków. Wynurzeni na powierzchnię nurkowie nie znaleźli łódki, która miała czekać na nich.

Pozostawiony w dryfującej łodzi szósty uczestnik wyprawy, przez 45 minut czekał na wynurzenie się płetwonurków. Następnie zadzwonił do przedstawiciela, który zawiadomił o zaginięciu straż przybrzeżną.

Do akcji poszukiwawczej włączono Morskie Centrum Koordynacyjne Ratownictwa Morskiego, Urząd ds. Bezpieczeństwa Morskiego, Krajowe Centrum Wymiany Informacji i Koordynacji i dwa śmigłowce prywatnej firmy Zil Air.

Zaginieni płetwonurkowe po 6 godzinach spędzonych w wodzie, zostali zlokalizowani w pobliżu wyspy Mamelles, leżącej około 14 kilometrów od głównej wyspy Mahe.

Nurkowi turyści  po rutynowych badaniach zostali wypuszczeni ze szpitala.

W wyniku dochodzenia ustalono, że turyści nie zawiadomili władz o wypłynięciu. Wcześniejsze zgłoszenie morskiej wyprawy zawęziłoby zasięg poszukiwań, zmniejszyło zaangażowanie ilości służb, i co za tym idzie, ograniczyłoby poniesione ogromne koszty akcji ratowniczej.

Odnalezieni turyści zgodzili się na pokrycie kosztów poszukiwań.

Źródło: Bluelife

Gospodarka Morska
fot. Seychelles Maritime Safety Authority/FB

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.