• <
Baltexpo2023_duży

Po akcji ratunkowej Eemslift Hendrika nadal dryfuje na Morzu Północnym

zk

06.04.2021 10:02 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Po akcji ratunkowej Eemslift Hendrika nadal dryfuje na Morzu Północnym

Partnerzy portalu

Po akcji ratunkowej Eemslift Hendrika nadal dryfuje na Morzu Północnym - GospodarkaMorska.pl
Fot. HRS Sør-Norge

Pływający pod holenderską banderą frachtowiec, na którego pokład podczas silnego sztormu dostała się woda, dryfuje u wybrzeży Norwegii i grozi mu zatonięcie. Załoga jednostki została ewakuowana.

Kłopoty statku Eemslift Hendrika, transportującego jachty, zaczęły się w poniedziałek wieczorem - relacjonuje portal NOS. Podczas sztormu ładunek zaczął się przemieszczać i na pokład wdarła się woda.

Norweska straż przybrzeżna ewakuowała ośmiu członków załogi. Jak informuje NOS, czterech pozostałych, w tym kapitan, pozostało na statku, próbując go ratować. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne około godziny 20 również oni opuścili jednostkę. Dziennik „De Telegraaf” informuje, że jedna z tych osób jest ranna.

Obecnie statek płynie na autopilocie i jest monitorowany przez norweskie służby. Ze względu za wysokie, 15-metrowe fale grozi mu zatonięcie.

NOS pisze o obawach norweskiej straży przybrzeżnej w związku z tym, że w okolicy, na zachód od miasta Alesund, znajdują się platformy wiertnicze. Istnieje także niebezpieczeństwo kolizji z innymi jednostkami.

Dziękujemy za wysłane grafiki.