• <

Wynik wyszukiwania - "Dar Młodzieży" - Wiadomości

Dzień Otwarty Daru Młodzieży – odpalamy najwyższą choinkę w Trójmieście!

W niedzielę, 10 grudnia zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie „Daru Młodzieży”. Fregata szkolna Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dostępna będzie w godz. 10.00 – 17.00. Na zakończenie Dnia Otwartego na statku zabłyśnie najwyższa choinka w Trójmieście!
08.12.2023

Święto Niepodległości - powrót Daru Młodzieży do Gdyni

Po półrocznym rejsie do macierzystego portu zawinął Dar Młodzieży. 11 listopada o 14:00, tuż po zakończeniu Gdyńskiej Parady Niepodległości i uroczystości pod pomnikiem Polski Morskiej na Nabrzeżu Pomorskim odbyło się gorące powitanie Daru Młodzieży.
11.11.2023

Powitajmy wspólnie Dar Młodzieży!

Po prawie półrocznym rejsie fregata szkolna Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wraca do macierzystego portu. 11 listopada, tuż po zakończeniu Gdyńskiej Parady Niepodległości i uroczystości pod pomnikiem Polski Morskiej na Nabrzeżu Pomorskim, vis a vis Akwarium Gdyńskiego odbędzie się powitanie Daru Młodzieży
08.11.2023

Głosowanie na polskich statkach oraz platformach wydobywczych i wiertniczych

Na czterech polskich statkach i czterech polskich platformach będzie można oddać głos w zbliżających się wyborach do Sejmu i Senatu oraz w referendum ogólnokrajowym. Pod koniec września Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk wydał rozporządzenie w sprawie utworzenia obwodów głosowania na polskich statkach morskich w wyborach do Sejmu i Senatu RP, która odbędą się w niedzielę.
14.10.2023

Komisja wyborcza na pokładzie Daru Młodzieży

Dar Młodzieży jest jednym z czterech polskich statków, na którym będzie można oddać głos w zbliżających się wyborach, spełniając tym samym obywatelski obowiązek. Studenci Wydziału Nawigacyjnego UMG oraz stała załoga szkolnej fregaty zagłosują Komisji Wyborczej nr 1000.
13.10.2023

Inauguracja roku akademickiego UMG

W Gdyni rozpoczął się kolejny rok kształcenia przyszłych ludzi morza. W sobotę, 7 października 2023 roku miała miejsce uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Uczelnia ta kształci studentów nieprzerwanie od ponad 100 lat.
09.10.2023

Dar Młodzieży dotarł na równik

Cel został osiągnięty, w czwartek, 28 września o godz. 19.10 czasu Greenwich (22.10 w Polsce) Dar Młodzieży przekroczył równik! Dowodzona przez komendanta Rafała Szymańskiego fregata szkolna Uniwersytetu Morskiego w Gdyni upamiętniła w ten sposób 100-lecie przejścia równika przez pierwszy statek pod biało-czerwoną banderą – Lwów, żaglowiec Szkoły Morskiej w Tczewie.
01.10.2023

Dar Młodzieży przygotowuje się do chrztu na równiku

Statek szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni szykuje się do wyjątkowego wydarzenia - upamiętnienia 100-nej rocznicy przekroczenia równika przez pierwszy statek pod polską banderą - żaglowiec szkolny Lwów, który również należał do uczelni. Przed załogą wiele wyzwań w związku z tym przedsięwzięciem.
28.09.2023

Historyczny rejs Daru Młodzieży. Kolejnym etapem jest równik

Słynny polski okręt szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni opuścił Wyspy Zielonego Przylądka i zmierza na równoleżnik zero, co zajmie mu blisko trzy tygodnie. W ten sposób żaglowiec ma upamiętnić 100-lecie przekroczenia równika przez pierwszy, polski statek płynący pod biało-czerwoną banderą. czyli również jednostkę szkolną Lwów, która jako statek UMG w latach 1921-1930.
25.09.2023

Dar Młodzieży drugi w regatach The Tall Ships Races Magellan-Elcano

Żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zajął drugie miejsce na podium podczas międzynarodowych regat The Tall Ship Races Magellan – Elcano. Specjalna edycja tych zawodów odbyła się dla uczczenia 500-lecia pierwszego rejsu dookoła świata, wyprawy Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana de Elcano.
12.09.2023

The Tall Ships Races 2023. Dar Młodzieży najszybszy!

Port w norweskim Arendal był ostatnim na trasie The Tall Ships Races 2023. Dar Młodzieży, czyli flagowy statek szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni był najszybszy w całych regatach, zajął drugie miejsce w klasie A oraz trzecie w klasyfikacji generalnej.
07.08.2023

Dar Młodzieży i Fryderyk Chopin z sukcesami na The Tall Ships Races 2023

Polskie żaglowce wzięły udział w międzynarodowych regatach organizowanych na Morzu Północnym. Trasę drugiego etapu regat z Hartlepool do Fredrikstad najszybciej pokonał żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Dar Młodzieży.
12.07.2023

Dar Młodzieży bierze udział w zlocie żaglowców w Rouen

Żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest już w Rouen, gdzie rozpoczął się największy w tym roku zlot żaglowców, L’Armada. Biorą w nim udział 42 fregaty z całego świata, które w trakcie wydarzenia zobaczą setki tysięcy turystów.
12.06.2023

Komendant Daru Młodzieży: "ta dzielna fregata jest dobrą wizytówką Polski"

Dar Młodzieży wypłynął w poniedziałek z Gdyni w półroczny szkoleniowy rejs z polskimi praktykantami oraz studentami z Odessy. Żaglowiec weźmie też udział w regatach The Tall Ships Races.
29.05.2023

Dar Młodzieży wyrusza w półroczny rejs

W poniedziałek, 29 maja o godzinie 11.00 Dar Młodzieży odpłynie z nabrzeża Pomorskiego w Gdyni w niemal półroczny rejs. Pokona podczas niego około 12 500 mil morskich.
28.05.2023

Dar Młodzieży przypłynął do Gdyni

Do gdyńskiego Nabrzeża Pomorskiego wpłynął w środę Dar Młodzieży - szkolny statek Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Fregata wróciła z rejsu ze 118 praktykantami z polskich szkół morskich na pokładzie.
17.05.2023

Dar Młodzieży wraca do macierzystego portu

W środę, 17 maja po prawie 2 miesięcznym rejsie, do macierzystego portu wraca Dar Młodzieży.
15.05.2023

W Sztokholmie żaglowiec "Dar Młodzieży" promuje Dni Dziedzictwa Polskiego

Żaglowiec "Dar Młodzieży" przypłynął do Sztokholmu, aby w weekend uczestniczyć w Dniach Dziedzictwa Polskiego. W piątek na pokładzie statku odbyły się uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja z udziałem szwedzkich polityków i dyplomatów akredytowanych w Szwecji.
12.05.2023

Dar Młodzieży kontynuuje rejs. Powrócił z Madery do Antwerpii

Trwa rozpoczęty 21 marca rejs żaglowca szkolnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W jego ramach polscy i zagraniczni studenci realizują praktyki morskie. Kilka dni temu ponownie wpłynął do belgijskiego portu, szykując się też do dalszego etapu podróży oraz zabierając na pokład praktykantów z polskich szkół morskich.
25.04.2023

Dar Młodzieży zbliża się do Madery

Polski żaglowiec szkolny z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni bierze udział w kilkumiesięcznym rejsie szkolnym. Obecnie zbliża się do portugalskiej wyspy Madera, leżącej na Oceanie Atlantyckim.
06.04.2023

Rozpoczyna się 41. rejs Daru Młodzieży

Utytułowany żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wypłynął do belgijskiego portu w Antwerpii. Stamtąd wyruszy następnie na portugalską Maderę. Jest to tylko część dłuższej, zaplanowanej w tym roku działalności jednostki.
21.03.2023

Noworoczna śmierć w Gdyni. Auto zjechało z nabrzeża [AKTUALIZACJA]

Około godziny 10:00 samochód osobowy zjechał z Molo Południowego w Gdyni, tuż przy Darze Młodzieży. Nurkowie wydobyli ciało kierowcy. Świadkowie mówią, że jego działanie wyglądało na intencjonalne, co może oznaczać samobójstwo.
01.01.2023

Najwyższa choinka w Trójmieście rozbłyśnie na Darze Młodzieży

Jedyna taka choinka w Polsce rozbłyśnie w niedzielę, 18 grudnia o godz. 15.40 na grotmaszcie najpiękniejszej polskiej fregaty, Daru Młodzieży.
16.12.2022

Ostatni rejs Daru Młodzieży

W piątek, 30 września 2022 roku o godzinie 9:45 do Nabrzeża Pomorskiego w Gdyni przycumuje „Dar Młodzieży”, szkolny statek Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Biała fregata powraca z ostatniego w tym roku rejsu ze 130 praktykantami z Wydziału Nawigacyjnego uczelni na pokładzie. W 2022 roku „Dar Młodzieży” obchodzi 40 lat służby pod biało-czerwoną banderą.
29.09.2022

Dar Młodzieży z akcją ratowniczą podczas regat The Tall Ships Races

Uczestniczący w największych regatach w świecie żaglowców, statek szkoleniowy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wziął udział w ewakuacji medycznej. Po rozpoczęciu drugiego etapu regat, z Antwerpii do Aalborga, do komendanta Daru Młodzieży kapitana Rafała Szymańskiego z prośbą o udzielenie pomocy chorej załogantce zwrócił się kapitan S/Y Tornado.
29.07.2022

40-lecie Daru Młodzieży. Jaką rolę w historii fregaty pełnił PRS?

Dar Młodzieży do służby wszedł w 1982 roku. Dziś to znany na całym świecie szkolny żaglowiec Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Odegrał spektakularną rolę w rejsie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Warto również pamiętać, że ta trzymasztowa fregata została zbudowana pod nadzorem i ma klasę Polskiego Rejestru Statków (PRS).
10.07.2022

40 lat minęło. Jubileusz „Daru Młodzieży”

Był pierwszą polską jednostką żaglową, zbudowaną od początku w stoczni w Gdańsku. Dokładnie 40 lat temu zwodowano legendarny „Dar Młodzieży”.
04.07.2022

40 lat Daru Młodzieży. Na pokładzie tłumy zwiedzających [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ponad 5700 osób odwiedziło w weekend Dar Młodzieży. Szkolny statek Uniwersytetu Morskiego w tym roku obchodzi swoje 40-lecie i z tej okazji udostępnił swój pokład dla zwiedzających.
31.05.2022

Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza na pokład Daru Młodzieży

Dar Młodzieży zwodowany został w 1981 roku, ale uroczyste podniesienie bandery odbyło się 4 lipca 1982 roku. Dzień ten obchodzony jest jako rocznica oddania statku służbie na morzu i ludziom morza. Ten szkoleniowy statek w ciągu roku odbywa rejsy z praktykantami – studentami Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, ale również studentami Akademii Morskiej w Szczecinie i uczniami średnich szkół morskich. Gości na swój pokład zaprasza przy szczególnych okazjach. W maju będą to dni otwarte, którymi rozpoczną się obchody 40-lecia Daru Młodzie
27.05.2022

Dar Młodzieży z wizytą w Gdańsku

Już w poniedziałek 16 maja, po ponad 2-miesięcznym rejsie powraca Dar Młodzieży. Zanim dotrze do swojego portu macierzystego przycumuje w Gdańsku, po raz pierwszy przy nabrzeżu Twierdza Wisłoujście, w sąsiedztwie powstającego Centrum Offshore.
13.05.2022

Dar Młodzieży w Świnoujściu. Żaglowiec był dostępny dla zwiedzających [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jedna z najbardziej znanych polskich fregat przypłynęła we wtorek 10 maja do Świnoujścia. Dar Młodzieży, jednostka szkoleniowa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zacumowała przy nabrzeżu na wysokości Kapitanatu Portu. Pozostanie tam tylko do czwartku.
11.05.2022

Dar Młodzieży już po remoncie. Wyruszył do Antwerpii

Po trwającym dwa miesiące remoncie, Dar Młodzieży, statek szkolny Uniwersytetu Morskiego, wyruszył w czwartek (17 marca) z Gdyni do Anwerpii. To jednocześnie pierwszy rejs szkoleniowy dla tej fregaty.
17.03.2022

Dar Młodzieży przechodzi kolejny remont

Żaglowiec szkolny Dar Młodzieży zameldował się na kolejnym remoncie. Tym razem czekają go prace na masztach i rejach oraz wymiana olinowania i takielunku.
05.01.2022

Jedyna taka choinka w Polsce już świeci. Zobacz iluminację na Darze Młodzieży [WIDEO]

Pół kilometra sznura i pół tysiąca żarówek wykorzystano by wyjątkowa na skalę kraju choinka rozbłysła na Darze Młodzieży w Gdyni.
08.12.2021

Najwyższa choinka w Trójmieście rozbłyśnie na Darze Młodzieży

Już w poniedziałek, 6 grudnia o godzinie 16.00 rozbłysną światełka na najwyższej choince w Trójmieście – na masztach najpiękniejszej polskiej fregaty, Daru Młodzieży.
01.12.2021

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

W sobotę, 9 października 2021 roku, na Skwerze Kościuszki w Gdyni, przed żaglowcem Dar Młodzieży odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
12.10.2021

„Dar Młodzieży” organizuje nabór załogi!

Wyjątkowa szansa dla oficerów i marynarzy floty, by zyskać prestiżowy wpis w książeczce żeglarskiej.
13.07.2021

„Dar Młodzieży” – wyjątkowy gość w Gdańsku

Już w najbliższy piątek 9 lipca 2021 Dar Młodzieży – statek szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zacumuje w Gdańsku. Przez trzy dni będzie można podziwiać najpiękniejszy polski żaglowiec na ogólnodostępnym nabrzeżu na Westerplatte, a w sobotę „Dar” będzie otwarty dla zwiedzających.
08.07.2021

Pierwsze wyjście Daru Młodzieży na praktyki

Po dwutygodniowej kwarantannie „Dar Młodzieży” wyruszy 22 marca (poniedziałek) o godz. 10.00 w rejs szkoleniowy ze studentami Hogere Zeevarschool z Antwerpii na pokładzie.
19.03.2021

Pierwsze wyjście Daru Młodzieży i Horyzontu na praktyki

W najbliższą sobotę 6 marca 2021 r. o godzinie 16.00 Uniwersytet Morski w Gdyni rozpoczyna tegoroczny sezon praktyk morskich. Oba statki - Dar Młodzieży i Horyzont II wyruszą z gdyńskiego portu do Anwerpii.
03.03.2021

Symbol Gdyni po corocznym remoncie

Od września do listopada 2020 r. w pomieszczeniach nadbudówki rufowej "Daru Pomorza" trwał remont dofinansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdynia. Odnowiono m.in. pentrę oficerską, luk prowadzący do żagielkoi, część międzypokładu młodszych oficerów, szpital, ambulatorium oraz kabinę wychowawcy.
19.01.2021

Najwyższa choinka w Trójmieście rozbłysła na Darze Młodzieży

6 grudnia, w Mikołajki o godzinie 15:00 rozbłysły światełka na najwyższej choince w Trójmieście – na masztach najpiękniejszej polskiej fregaty, Daru Młodzieży.
07.12.2020

NIK w Polskiej Fundacji Narodowej. Kontrola dot. jachtu "I love Poland" i Rejsu Niepodległości

Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi historię wydatków Polskiej Fundacji Narodowej przeznaczonych na oceaniczne rejsy. Chodzi konkretnie o wyprawę jachtu "I love Poland" oraz Rejs Niepodległości.
28.09.2020

Żeglarskie pożegnanie lata w Szczecinie

Już dzisiaj do Szczecina przypłyną pierwsze jednostki, by w weekend wziąć udział w obchodach żeglarskiego pożegnania lata.
27.08.2020

38 lat temu w Cowes - dziewiczy rejs Daru Młodzieży [foto]

Było słoneczne, wczesne popołudnie 25 sierpnia 1982 roku. Na redzie Cowes zakotwiczył Dar Młodzieży – odbywająca swą dziewiczą podróż, nowa fregata Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Żaglowiec dowodzony przez kpt.ż.w. Tadeusza Olechnowicza zakończył właśnie w Falmouth zwycięski start w regatach Tall Ship’s Races i swoim udziałem honorował wyjątkową uroczystość w kurorcie na wyspie Wight.
25.08.2020

Spotkanie UMG na Darze Młodzieży

W dniu 22 sierpnia JM Rektor prof. Janusz Zarębski spotkał się z przedstawicielami władz samorządowych i Konwentu Morskiego.
24.08.2020

Dar Młodzieży wychodzi w morze

"Dar Młodzieży" opuszcza port realizując kolejny etap bałtyckich praktyk morskich. Żaglowiec od środy 12 sierpnia cumuje w Gdyni uzupełniając zaopatrzenie, wymienione także zostały grupy praktykanckie.
13.08.2020

Uniwersytet Morski w Gdyni - najstarszy polski armator

W tym roku obchodziliśmy 100 – lecie polskiego szkolnictwa morskiego a nie tak dawno również i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uniwersytet Morski w Gdyni, który jest największą polską uczelnią morską, kształcącą obecnie na 4 kierunkach: Nawigacyjnym, Mechanicznym, Elektrycznym oraz Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa czynnie brał udział w tych obchodach. Gdyńska uczelnia to nie tylko jednak instytucja dydaktyczno – naukowa z wielkimi tradycjami, ale również zdaje się najstarszy polski armator.
03.08.2020

Dar Młodzieży - atrakcje bałtyckiego rejsu

Takiego sezonu w historii Daru Młodzieży jeszcze nie było. Tylko Bałtyk i żadnego portu! Mimo tego, w ciągu miesięcznej praktyki, wbrew pozorom działo się na pokładzie niemało. Krótko po wyjściu - 19 czerwca z okazji inauguracji Święta Morza - załoga fregaty asystowała w dorocznej ceremonii złożenia wieńca na wodach Zatoki Gdańskich ku czci tych, którzy odeszli na wieczną wachtę.
27.07.2020

Oficjalny komunikat w sprawie tragicznego wypadku na Darze Młodzieży

Wczoraj na pokładzie Daru Młodzieży doszło do tragicznego wypadku. Młody mężczyzna spadł z dużej wysokości, w wyniku czego zmarł. Oficjalne oświadczenie wydaje Uniwersytet Morski w Gdyni. W całości publikujemy je poniżej.
21.07.2020

Śmiertelny wypadek na Darze Młodzieży

19-letni mężczyzna zginął po upadku z wysokości na "Darze Młodzieży". Na miejscu prokurator wyjaśnia okoliczności wypadku.
20.07.2020

Święto Niepodległości - Powrót Daru Młodzieży do Gdyni

Po blisko półrocznym rejsie fregata szkolna Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wróciła do macierzystego portu. 11 listopada, zaraz po zakończeniu zarówno Gdyńskiej Parady Niepodległości, jak i po uroczystościach pod pomnikiem Polski Morskiej mieszkańcy Gdyni przywitali na Nabrzeżu Pomorskim Dar Młodzieży.
11.11.2023

Jego nazwisko jest znane w każdej stoczni na świecie. „Ojciec żaglowców” z nowym projektem

Brzozowy Kąt, wieś na Podlasiu. Grzebiąc na strychu, mały Zygmunt znajduje w kufrach egzemplarze miesięcznika „Morze”. Postępując według instrukcji, składa statki z papieru. Nieco później udoskonala projekty konstruując statki ze świńskiego koryta a następnie budując z kolegą drewniany kajak. Dziś, nie ma na świecie człowieka, który zaprojektował więcej żaglowców niż on, ale Zygmunt Choreń ani myśli przejść na emeryturę. Na desce kreślarskiej jego biura powstał właśnie godny następca legendarnej Pogorii.
13.05.2020

„To była przygoda warta wszystkiego”. Uczestnicy Rejsu Niepodległości wspominają wokółziemską podróż Darem Młodzieży

To była przygoda warta wszystkiego – wspomina Rejs Niepodległości jego uczestniczka Zuzanna Roś. Podkreśla, że ta wyprawa nauczyła ją przede wszystkim współpracy. Dar Młodzieży po 313 dniach podróży dookoła świata, zorganizowanej w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, powrócił do Gdyni w miniony czwartek.
05.04.2019

Gala na zakończenie Rejsu Niepodległości: „To jest fantastyczna młodzież, to jest niesamowity potencjał, którego nie możemy zmarnować”

To jest fantastyczna młodzież, to jest niesamowity potencjał, którego nie możemy zmarnować. I zaręczam, że my go  wykorzystamy – powiedział portalowi GospodarkaMorska.pl Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, podczas gali na zakończenie Rejsu Niepodległości, która w czwartek odbyła się w Gdyni. Dar Młodzieży powrócił do macierzystego portu po 313 dniach podróży dookoła świata, zorganizowanej w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Udział w niej wzięło ok. 1 000 młodych ludzi.
02.04.2019

„Ten rejs pokazał światu, jaka jest Polska” - opowieści prosto z Daru Młodzieży

Wielka morska przygoda „Daru Młodzieży” i jego załogi dobiegła końca. Żaglowiec, po 313 dniach, wrócił do Gdyni z Rejsu Niepodległości. W tym czasie opłynął glob, odwiedził 23 porty na całym świecie i przemierzył ponad 36 tysięcy mil morskich. Białą Fregatę witały setki osób. Było radośnie, hucznie i uroczyście. Specjalnie dla was, rozmawialiśmy z członkami załogi najpiękniejszego polskiego żaglowca. Zobaczcie, jak wyglądał Rejs Niepodległości od kuchni!
01.04.2019

Pure Ballast Alfa Laval pod żaglami Daru Młodzieży w czwartek dotrze do Tallina

Trwa Rejs Niepodległości. W czwartek polska fregata zawinie do Tallina, pierwszego portu na trasie rejsu dookoła świata. Na pokładzie jednostki pracuje nowoczesny system oczyszczania wód balastowych, dostarczony przez Alfa Laval.
24.05.2018

Dar Młodzieży wypłynął z Gdyni w rejs dookoła świata

Łącznie około 1 000 młodych osób weźmie udział w rejsie dookoła świata na pokładzie Daru Młodzieży. Polska fregata w Rejs Niepodległości wypłynęła z Gdyni w niedzielę. Odwiedzi 22 porty w 18 państwach świata.
21.05.2018

Za tydzień Dar Młodzieży wyrusza w rejs dookoła świata. Byliśmy na pokładzie

Dar Młodzieży prawie gotowy do drogi. Obecnie polska fregata w Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni przechodzi ostatnie prace przygotowawcze przed podróżą dookoła świata. Start Rejsu Niepodległości już 20 maja w samo południe.
12.05.2018

Dar Młodzieży za trzy tygodnie wyrusza w podróż dookoła świata. Sprawdziliśmy, czy wszystko już gotowe

Jeszcze trzy tygodnie i Dar Młodzieży wyruszy w Rejs Niepodległości. W piątek fregata z praktykantami na pokładzie wróciła do Gdyni. Teraz w Stoczni Remontowej Nauta przechodzi ostatnie prace remontowe, by 20 maja wypłynąć w 11-miesięczną podróż dookoła świata.
28.04.2018

Dar Młodzieży znów przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni. Na pokład wracają studenci

Studenci wracają na Dar Młodzieży. Fregata, która w Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni przeszła remont przygotowujący ją do rejsu dookoła świata, zacumowała przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni w środę wieczorem, gdzie czeka teraz na praktykantów. Pierwszą w tym roku podróż szkoleniową zaplanowano na najbliższy piątek.
15.03.2018

Pracowity miesiąc w SR Nauta w Gdyni. Zajęte są wszystkie doki

Pełne doki i nabrzeża w Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni. We wtorek remont przechodziło jednocześnie aż 10 statków. Przy ulicy Czechosłowackiej prace prowadzone są m.in. na Darze Młodzieży oraz dwóch masowcach PŻM – na Karpatach i Sudetach.
14.02.2018

Dar Młodzieży w doku SR Nauta. Wkrótce wyruszy w wyjątkową podróż

Podróż dookoła świata coraz bliżej, dlatego Dar Młodzieży nie ma czasu na odpoczynek. Obecnie żaglowiec przechodzi remont klasowy w Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni. Zostanie m.in. pomalowany i wyposażony w nowoczesny system obróbki wód balastowych. Ostatni taki „lifting” należąca do Akademii Morskiej w Gdyni jednostka przechodziła dwa lata temu. Z naszą kamerą podpatrzyliśmy, jak przebiegają prace.
26.12.2017

Dar Młodzieży wyrusza w podróż dookoła świata

11 miesięcy rejsu po morzach i oceanach, planowane 6 zmian załóg szkolnych oraz obecność podczas Światowych Dni Młodzieży 2019. W przyszłym roku Dar Młodzieży wyrusza w podróż dookoła świata dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Początek wyprawy zaplanowano na maj przyszłego roku.
31.10.2017

Dwa zbudowane w Gdańsku żaglowce w konfrontacji na morzu

Dar Młodzieży i El-Mellah. Dwa zbudowane w Gdańsku żaglowce zaprojektowane przez Zygmunta Chorenia w poniedziałek na wysokości Helu postawiły żagle. A wszystko w ramach prób morskich nowej fregaty, zbudowanej dla Marynarki Wojennej Algierii, oraz szkolenia jej przyszłej załogi. Po zakończeniu wspólnego pływania obie jednostki zawinęły do Gdyni. El-Mellah po raz pierwszy.
22.08.2017

35. rocznica podniesienia bandery na Darze Młodzieży

Odbył 211 podroży, przepłynął około 565 000 mil morskich, a na jego pokładzie przeszkoliło się prawie 19 000 uczniów i studentów szkół morskich polskich i zagranicznych. To Dar Młodzieży. Jeden z najpopularniejszych żaglowców świata obchodzi 35-lecie podniesienia biało-czerwonej bandery. Uroczystości z tej okazji odbyły się we wtorek przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni. Na polskiej fregacie podniesiono nową, wielką banderę.
04.07.2017

Dar Młodzieży wyrusza w podróż dookoła świata kopia

11 miesięcy rejsu po morzach i oceanach, planowane 6 zmian załóg szkolnych oraz obecność podczas Światowych Dni Młodzieży 2019. W przyszłym roku Dar Młodzieży wyrusza w podróż dookoła świata dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Początek wyprawy zaplanowano na maj przyszłego roku.

Dziękujemy za wysłane grafiki.