• <

Dar Młodzieży wypłynął w rejs do USA. To ostatnia taka podróż słynnego żaglowca

Dodano: 17.04.2026

Z Nabrzeża Pomorskiego w Gdyni w rejs dalekomorski wyruszył żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego, Dar Młodzieży. Przez najbliższe miesiące studenci i uczniowie odwiedzą szereg portów, a kulminacją będzie rejs do USA, w tym udział w międzynarodowych regatach Sail 250. Podróż wiąże się z promocją Polski, edukacji morskiej oraz 100-lecia Gdyni, z którą żaglowiec oraz szkolnictwo morskie są ściśle związane. Rejs ma o tyle istotne znaczenie, że ostatni raz wyrusza on tak daleko. W ciągu najbliższych kilku lat w roli jednostki szko


Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.