W poniedziałek, 2 marca 2026 roku o godz. 11:00 z Nabrzeża Pomorskiego w Gdyni Dar Młodzieży wyszedł w rejs z grupą uczniów ze średnich szkół morskich z Gdańska, Szczecina oraz Kędzierzyna-Koźla. Młodzież w kolejnym etapie rejsu wymieni grupa studentów z belgijskiej Akademii Morskiej.
132 uczestników praktyk, ich dwoje opiekunów oraz załogę statku pożegnali JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz Dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich mgr inż kpt. ż.w. Dariusz Jellonnek.
Biała fregata do Antwerpii dotrze 12 marca, tam uczniów wymieni grupa 130 belgijskich studentów, którzy odbędą około miesięczną praktykę szkoleniową na statku.
Dar Młodzieży do portu w Gdyni ponownie zawita 10 kwietnia. Na pokład fregaty wejdzie wówczas 46 studentów Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wraz z opiekunem praktyk oraz 56 uczniów ze Świnoujścia z dwoma opiekunami. Następnie żaglowiec w dniu 16 kwietnia wyruszy do Douglas na wyspie Man (Morze Irlandzkie), skąd wyruszy do Kadyksu (Hiszpania), gdzie 8 maja studenci oraz uczniowie zakończą praktykę.
Ile można zarobić na statku? Nawet 10 tys. euro miesięcznie
00:01:39
Tak rozkłada się ciało w głębi oceanu (wideo)
Na „Titanicu” byli pasażerowie z Polski
Pracowniczki platformy wiertniczej: Dziwne jest nie to, że tu jesteśmy, tylko to, że nas tu wcześniej nie było
Ogromne lodowe kule nad Bałtykiem. Skąd się wzięły?
00:01:35
Statek kosmiczny obcych czy nazistowski bunkier pod wodą? Dziwne odkrycie w głębinach Bałtyku
Blisko 60 tysięcy odwiedzających wystawę „Bałtyk. Morze zielonej energii”
Oceania wyruszyła po raz 40-ty na Spitsbergen
Pomorska Nagroda Muzealna za badania nad stratami wojennymi m.s. Piłsudski
Dni Morza z atrakcjami. Zapowiedziano pokazy i paradę morską
Dar Młodzieży na Bahamach. Żaglowiec doznał awarii systemu klimatyzacji
UMG zaprasza na III Morski Festiwal Nauki