• <
smartre_2023

Wspólna Kaczka 2022. Wielka gala za nami, nagrody branży wręczone [WIDEO, ZDJĘCIA]

17.10.2022 23:50
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Wspólna Kaczka 2022. Wielka gala za nami, nagrody branży wręczone [WIDEO, ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Wspólna Kaczka 2022. Wielka gala za nami, nagrody branży wręczone [WIDEO, ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

2060 gości z 184 firm zgromadziła Wspólna Kaczka 2022. Za nami XXII spotkanie biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego, które odbyło się w piątkowy (14 października) wieczór w hali Polsat Plus Arena w Gdyni. Podczas uroczystej gali poznaliśmy również laureatów nagród honorowych za najważniejsze wydarzenia 2021 roku wręczane przez Krajową Izbę Gospodarki Morskiej.

Przedstawiciele szeroko rozumianej polskiej gospodarki morskiej spotkali się podczas corocznego wydarzenia branży - Wspólnej Kaczki. W gdyńskiej hali Polsat Plus Areny bawili się reprezentanci portów, stoczni, przedsiębiorstw żeglugowych, spedycyjnych i logistycznych - w sumie 184 firm. 

Gala pełna atrakcji, muzyki i oczywiście dania głównego wieczoru - kaczki - nie mogłaby się odbyć bez wręczenia honorowych nagród przyznawanych za najbardziej spektakularne wydarzenia w biznesie morskim za ubiegły rok przez Krajową Izbę Gospodarki Morskiej.

Podczas XXII Wspólnej Kaczki kapituła nie przyznała Bursztynowej Kaczki, nagrody głównej.  

Przyznano za to Specjalną Bursztynową Kaczkę, która trafiła do Zarządu Morskiego Portu Gdynia z okazji 100-lecia portu. "Przez ostatnie sto lat, gdyński port był jednym z filarów branży i oknem Polski na świat. Jest symbolem polskiej przedsiębiorczości, pracowitości i sukcesu" - czytamy w uzasadnieniu wyboru.

Kapituła postanowiła przyznać również trzy wyróżnienia honorowe - Bursztynowe Jajko. Otrzymały je:

> Zarząd Morskiego Portu Gdańsk za realizację projektu "Rozbudowy i modernizacji sieci drogowej i kolejowej w Porcie Zewnętrznym", który okazał się kluczową inwestycją dla dostępności portu od strony lądu. Powstało 10 km dróg, 7 km torów, 14 rozjazdów, 7 obiektów inżynierskich - w tym wiadukty drogowe i przepusty ochronne na rurociągach paliwowych oraz parking buforowy dla aut ciężarowych. 

> Sunreef Yachts za zwodowanie pionierskiej jednostki, eko-katamaranu Sunreef 80 Eco, który jest polskich jachtem dalekomorskim zasilanym odnawialnymi źródłami energii.

> NET Marine Group za zrealizowanie nowatorskiego projektu mobilnego doku pływającego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). 

Natomiast Bursztynowy Ster, nagroda przyznawana osobie fizycznej, zasłużonej dla gospodarki morskiej przypadła Krzysztofowi Michnalowi, prezesowi Szkoły Morskiej w Gdyni, przewodniczący pomorskiego oddziału KIGM za "nieprzerwane od prawie 20 lat zaangażowanie w działania na rzecz polskiego morskiego samorządu gospodarczego, w ramach KIGM, Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości i Rady Oświatowej.

Skąd się wzięła Wspólna Kaczka, jakie były początki tego prestiżowego spotkania branży morskiej? Więcej komentarzy, słuchaj w materiale wideo.
 

CZYTAJ też: Wspólna Kaczka 2021. Tak się bawiliście! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.