• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Volkswagen zdecydował się na zrównoważone biopaliwo dla swoich europejskich samochodowców

PMK

01.12.2020 16:30 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Volkswagen zdecydował się na zrównoważone biopaliwo dla swoich europejskich samochodowców

Partnerzy portalu

Volkswagen zdecydował się na zrównoważone biopaliwo dla swoich europejskich samochodowców - GospodarkaMorska.pl
MarineTraffic.com

Volkswagen wybrał dostawce paliw morskich GoodFuels na dostawę zrównoważonego paliwa morskiego dla swoich dwóch wyczarterowanych jednostek ro-ro.

GoodFuels dostarczy swoje zaawansowane biopaliwo (BFO) w holenderskim Vlissingen. Współpracę obu firm rozpoczęło bunkrowanie samochodowca Patara. Według GoodFuels ich biopaliwo pomoże zredukować emisję dwutlenku węgla o 85 proc. dla ładunków przewożonych przez Volksvagen Group.

Paliwo GoodFuels jest pozyskiwane w sposób zrównoważony z różnych certyfikowanych surowców, oznaczonych jako odpady lub pozostałości, takich jak zużyty olej z restauracji i przemysłu spożywczego. To paliwo może być przewożone w zwykłych zbiornikach bunkrowych.

Na potrzeby swoich europejskich dostaw,  dwa statki Volkswagen Group Logistics mogą przewozić do 3,5 tysięcy pojazdów na trasie Emden, Dublin, Santander i Setubal. W ciągu roku te jednostki pokonują tę trasę 50 razy, przewożąc nawet do 250 tys. pojazdów.

Dwa samochodowce o długości 180 metrów są zasilane silnikiem dieslowy MAN o mocy 14,220 kW. Obie jednostki będą teraz bunkrować biopaliwa w holenderskim Vlissingen. 

- Jesteśmy niezwykle dumni, że globalna marka, taka jak Volkswagen Group Logistics, stawia na zrównoważoną żeglugę na czele swojej działalności i wspiera naszą misję jako firmy wpływającej na przyspieszenie transformacji energetycznej w transporcie ciężkim - powiedziała Isabel Welten, dyrektor handlowy w GoodFuels.

- Współpracując z Volkswagen Group Logistics pokazujemy, że ekologiczne biopaliwa są skalowalnym, prawdziwie zrównoważonym, technicznie zgodnym, przystępnym cenowo i gotowym do wprowadzenia na rynek rozwiązaniem. Nadchodzące lata będą doniosłe, jeśli chodzi o naszą drogę do dekarbonizacji, dlatego chcemy kontynuować współpracę z liderami rynku, aby pomóc w dokonaniu prawdziwej zmiany - powiedział Welten.

GoodFuels twierdzi, że partnerstwo z Volkswagenem pomoże firmie w zwiększeniu wykorzystania biopaliwa morskiego jako alternatywy dla paliw kopalnych w segmencie ro-ro.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.