• <
smartre_2023

Urząd Morski w Gdyni przyznał nagrody pracownikom

gm

12.12.2022 23:45
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Urząd Morski w Gdyni przyznał nagrody pracownikom

Partnerzy portalu

Urząd Morski w Gdyni przyznał nagrody pracownikom - GospodarkaMorska.pl
Fot. UM w Gdyni

W ubiegłym tygodniu Urząd Morski w Gdyni uhonorował pracowników Urzędu Morskiego w Gdyni. W uroczystości brali udział oficjele, w tym Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Grzegorz Witkowski.

Nagrody przyznano „za profesjonalizm, zaangażowanie oraz  ciężką pracę na rzecz Polskiej Administracji Morskiej” oraz za realizację pierwszego etapu „Budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Odznaczenia przyznano w następującym porządku:

- od Prezydenta RP Andrzeja Dudy na wniosek Wojewody Pomorskiego siedmiu pracowników otrzymało Medal za Długoletnią Służbę,
- od Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy dwóch otrzymało odznakę honorową „za zasługi dla budownictwa”,
- od Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka dwudziestu dziewięciu pracowników otrzymało odznakę honorową „Zasłużony Pracownik Morza”.

Łącznie było to 38 medali. Wręczali je Grzegorz Witkowski oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni Wiesław Piotrzkowski.

– Droga wodna z Zalewu Wiślanego na Zatokę Gdańską to tylko jeden z wielu projektów, realizowanych przez Urząd Morski w Gdyni. Ochrona brzegów morskich, budowa falochronów w Porcie Północnym w Gdańsku, tory podejście  do Portu Północnego i Portu Gdynia, rewitalizacja małych portów Zalewu Wiślanego  i wiele innych to projekty dla których aktualnie jesteśmy inwestorem i za które odpowiadamy. Ich łączna wartość to ponad  3 mld złotych. Bez ogromnego zaangażowania i poświęcenia kadry Urzędu przygotowanie do realizacji ich terminowe wykonanie nie byłoby możliwe. Serdecznie dziękuję całemu zespołowi Urzędu Morskiego w Gdyni! – powiedział Wiesław Piotrzkowski, Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, cytowany na stronie UM w Gdyni.

Gospodarka Morska
Fot. UM w Gdyni

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.