• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Nie zostanie wznowiona akcja poszukiwawcza płetwonurka, który zaginął w niedzielę w okolicy Torpedowni w Gdyni

jb

12.12.2022 23:47 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Nie zostanie wznowiona akcja poszukiwawcza płetwonurka, który zaginął w niedzielę w okolicy Torpedowni w Gdyni

Partnerzy portalu

Nie zostanie wznowiona akcja poszukiwawcza płetwonurka, który zaginął w niedzielę w okolicy Torpedowni w Gdyni - GospodarkaMorska.pl
Fot. Filip Wojciechowski , CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61907935

Nie zostanie wznowiona akcja poszukiwawcza płetwonurka, który zaginął w niedzielę na wysokości Babich Dołów w Gdyni. W trwającej 10 godzin akcji poszukiwawczej na lądzie i w wodzie uczestniczyło ok. 100 osób.

Jak przekazał PAP, rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck akcja poszukiwawcza płetwonurka, który zaginął w niedzielę na wysokości Babich Dołów w Gdyni nie zostanie wznowiona. "Nie ma przesłanek, by wznawiać ją w poniedziałek" - zaznaczył.

Dziesięciogodzinna akcja poszukiwawcza zakończyła się w niedzielę ok. godz. 20.30. Wzięło w niej udział ok. 100 funkcjonariuszy policji, ratowników WOPR, strażaków, strażników granicznych, ratowników SAR i żołnierzy Marynarki Wojennej RP z Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej RP.

W niedzielę około 10.30 do ratowników dotarło zgłoszenie o 44-latku, który po nurkowaniu przy "Torpedowni" w Gdyni Babich Dołach nie dotarł do brzegu. Jak przekazał drugi nurek, już na powierzchni wody mężczyzn rozdzieliła fala.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.