• <
gryfia_70lat

Tsuneishi wprowadza na rynek najnowszy model statku eco Ultramax

10.08.2021 11:48 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Tsuneishi wprowadza na rynek najnowszy model statku eco Ultramax

Partnerzy portalu

Tsuneishi wprowadza na rynek najnowszy model statku eco Ultramax - GospodarkaMorska.pl
Fot. Tsuneishi Shipbuilding

Japoński stoczniowiec Tsuneishi Shipbuilding opublikował szczegóły swojego nowego energooszczędnego modelu statku, znanego jako TESS66 Aeroline.

Ten ekologiczny statek o nośności 66 200 dwt reprezentuje największą klasę kategorii Ultramax o szerokości Panamax. Masowiec o długości 200 metrów i szerokości 32,25 metra ma pojemność 81 500 m3.

Dzięki cechom wydajności paliwowej i efektywności środowiskowej najnowszy model statku z serii Tsuneishi Economical Standards Ship (TESS) jest również wyposażony w technologię Aeroline, która zmniejsza opór wiatru o około 20 procent. Jest również zgodny z międzynarodowymi przepisami dotyczącymi wskaźnika efektywności energetycznej (EEDI) fazy 3, które wymagają redukcji emisji CO2 o co najmniej 30 procent w stosunku do poziomów z 2025 roku.

Co więcej, model statku został dopracowany pod kątem oszczędności paliwa w każdych warunkach, od płytkiego do pełnego zanurzenia.

Zainspirowane wzrostem objętości ładunku statki handlowe powiększają się w dążeniu do zwiększenia wydajności transportu na rejs. Wraz ze zwiększonym w ostatnich latach zapotrzebowaniem na przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu, wzrost rozmiarów jednostki przyspiesza również z perspektywy zmniejszenia emisji CO2 na jednostkę transportową.

– Mamy nadzieję, że ten model statku będzie trwałym faworytem ze względu na wydajność załadunku, oszczędność paliwa, wydajność środowiskową i wszechstronność – powiedział Kazutaka Seki, kierownik działu planowania statków w dziale projektowym.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.