• <
gryfia_70lat

Chińczycy budują samowystarczalny, zielony terminal

10.08.2021 09:11 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Chińczycy budują samowystarczalny, zielony terminal

Partnerzy portalu

Chińczycy budują samowystarczalny, zielony terminal - GospodarkaMorska.pl
Fot. Arrorro

Port w chińskim Tiencin ogłosił, że wybuduje kierowany przez sztuczną inteligencję zeroemisyjny terminal.

Podczas konferencji Green and Safe Port Conference 2021 przedstawiciele Tianjin Port Group ogłosili, że budują terminal, który będzie zeroemisyjny, a całość będzie nadzorowała sztuczna inteligencja. Będzie to pierwszy terminal na świecie, w którym technologia AI posłuży do zmniejszenia emisji gazów do atmosfery.

Projekt Tianjin Port Group zakłada, że do wytwarzania energii posłuży platforma integrująca dwa źródła – energię solarną i wiatrową – a także system przechowywania energii. Dzięki temu wszystkie urządzenia i instalacje, jak choćby dźwigi i urządzenia transportowe, będą zasilane zieloną energią. Port zapowiada, że dzięki zastosowaniu automatyzacji załadunku i rozładunku, konsumpcja energii spadnie o 17 proc.

Zastępca dyrektora generalnego działu obiektów w porcie Tiencin, Chen Yanping powiedział, że bazując na kalkulacjach wydajności, w pierwszym etapie firma uruchomi dwie turbiny wiatrowe i instalacje fotowoltaiczne na dachach. Wraz z rozwojem zapotrzebowania na energię w terminalu, planowana jest konstrukcja dwóch kolejnych turbin.

Wiceprezydent Tianjin Group, Yang Jiemin, powiedział, że budowany w sekcji C portu terminal będzie w kwestii zielonej energii samowystarczalny. Zapowiedział także, że port będzie wykorzystywał nadzorowany przez sztuczną inteligencję terminal do promocji i przyspieszenia „nowej ery zielonego rozwoju portów”.

Terminal ma rozpocząć pracę z końcem 2021 roku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.