• <
gryfia_70lat

Szczecin. Portowa zbiórka krwi już w październiku

gm

13.09.2022 10:53 Źródło: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Szczecin. Portowa zbiórka krwi już w październiku

Partnerzy portalu

Szczecin. Portowa zbiórka krwi już w październiku - GospodarkaMorska.pl
Fot. ZMPSiŚ

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Portowcy" działający przy Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie zapraszają na akcję zbiórki krwi w szczecińskim porcie już 26 października.

Krew będzie można oddać 26 października od godz. 8.00 do 12.00 w krwiobusie. Ten na chętnych będzie czekał przed budynkiem przy ul. Bytomskiej 8a vis a vis Kantyny Portowej. Ankiety będzie można wypełnić w portowej świetlicy zwanej „trzynastką”. Tam też na krwiodawców będzie czekał drobny poczęstunek.

– Przed oddaniem krwi należy pamiętać o dobrym nawodnieniu. Najlepiej w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 litrów płynów. Picie alkoholu jest zabronione. W dniu oddania, nie można być na czczo, trzeba zjeść lekki posiłek i być wypoczętym. Jeżeli ktoś chciałby oddać krew, ale nie czuje się w pełni zdrowy, lepiej nich zaczeka do kolejnej akcji. Przypominamy o zabraniu dowodu osobistego i maseczki – informuje Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. 

Zbiórkę krwi w porcie ZMPSiŚ SA organizuje cyklicznie od 2017 roku. Tegoroczna odbędzie się już po raz siódmy. Obecnie portowcy mają na swoim koncie 86 litrów krwi. 

Jednak nie byłoby tego wyniku, gdyby nie zaangażowanie społeczności portowej, pracowników ZMPSiŚ, Porowej Straży Pożarnej oraz przede wszystkim uczniów szkół współpracujących ze Spółką. Wszystkim bardzo pięknie dziękujemy i zapraszamy do zbiórki krwi w październiku. 


Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.