• <
BOTA_2023

Symulator statku CTV trafił do klienta

jb

03.02.2023 10:02

Partnerzy portalu

Symulator statku CTV trafił do klienta - GospodarkaMorska.pl
Fot. Flint Systems

Flint Systems dostarczył właśnie kolejny symulator VR do LKK/CNK – jednego ze swoich stałych klientów.

31.01.2023 roku w Centrum Nowych Kompetencji w Gdyni odbyła się inauguracja i chrzest nowej jednostki CTV polskiego armatora i producenta – wirtualny symulator łodzi CTV. Symulator został zamówiony przez LKK w lipcu zeszłego roku. Rozwiązanie zaprojektowano w oparciu o hardware, który był dostarczony w jednym z poprzednich zamówień i teraz rozbudowano go o odpowiednie elementy jak manetki do sterowania. Dzięki połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem przy użyciu VR odnosimy wrażenia sterowania prawdziwą jednostką zarówno wizualnie jak i przede wszystkim fizycznie. 

Gospodarka Morska
Fot. Flint Systems


Symulator jest odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie szkoleń kapitanów jednostek CTV, zarówno w Polsce pod kątem nowo powstających farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim jak i na całym świecie. Szkolenie przewiduje kilka scenariuszy w tym wyjście z portu czy bezpieczne przycumowanie i dostarczenie załogi/wyjście do turbiny wiatrowej. Szkolenia można przeprowadzać stwarzając różne warunki atmosferyczne na morzu związane z pogodą, siłą wiatru, wielkością fal czy porą dnia.

Gospodarka Morska
Fot. Flint Systems


„Przede wszystkim chcielibyśmy bardzo podziękować naszemu klientowi firmie LKK/CNK za zaufanie i powierzenie nam zbudowania kolejnego symulatora. Dzięki firmom, które są tak otwarte na innowacje możemy wspólnie tworzyć nowoczesne rozwiązania i zmieniać metody szkoleń z korzyścią dla wszystkich interesariuszy.  Symulator, który dostarczyliśmy do Centrum Nowych Kompetencji bardzo realnie oddaje rzeczywistość pracy na morzu. W stworzeniu tego rozwiązania pomagało nam m.in. kilku kapitanów jednostek CTV z Polski i całej Europy. Dzięki temu wiernie odwzorowaliśmy nie tylko samą jednostkę CTV, ale mogliśmy również zaprojektować bałtyckie fale. Połączenie nowoczesnej technologii VR oraz doświadczenia i zaangażowania wszystkich członków zespołu sprawiło, że zbudowany przez nas symulator jest nie tylko najnowocześniejszym, najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym symulatorem CTV, ale jest również jedynym na świecie symulatorem VR jednostki CTV. Przyszłość jest dzisiaj”, powiedział Leszek Tarnawski, prezes zarządu Flint Systems. 

Gospodarka Morska
Fot. Flint Systems

Dziękujemy za wysłane grafiki.