• <

Zdobądź kompetencje w offshore English i nie tylko! Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza

jb

24.01.2023 15:46
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Zdobądź kompetencje w offshore English i nie tylko! Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza

Partnerzy portalu

Zdobądź kompetencje w offshore English i nie tylko! Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza - GospodarkaMorska.pl

Otwierają się drzwi do nowych możliwości.

Agencja Rozwoju Pomorza zachęca do reskillingu. W tym celu organizowane są rozmaite kursy specjalistyczne.

Angielski dla branży offshore 


W związku z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej w Polsce powstaną porty instalacyjne i serwisowe. Zakłada się, że pośrednio i bezpośrednio w związku z budową i obsługą MEW zostanie utworzonych około 70 tys. miejsc pracy wymagających różnych kwalifikacji, a cechą wspólną miejsc pracy bezpośrednio związanych z budową, instalacją i serwisem turbin wiatrowych na morzu jest specyficzny język angielski tzw. offshore English.

Kurs skierowany jest do:

 • osób planujących rozpoczęcie pracy i karierę w branży offshore
 • uczniów i studentów kierunków związanych z morska energetyką wiatrową
 • osób posługujących się językiem angielskim przynajmniej na poziomie A2-B1.


Forma
: hybrydowa – zajęcia stacjonarne + online
Liczba zajęć: 30 godzin zajęć (5 tygodni)
Termin: Pierwsze zajęcia: 7 lutego 2023 r.

Zakres merytoryczny:

 • Offshore worker: Asking for and giving personal and professional information
 • The Job: describing your position, practicing ordinal numbers, telling the time, describing daily routines
 •  Identifying safety equipment: distinguishing safety commands, describing the location of safety equipment
 •  Emergency! Identifying emergency situations; recognizing emergency procedures; producing accurate commands
 • Personal equipment & Personal injuries: Describing personal equipment and personal injuries resulting from accidents; describing causes and means of prevention
 • Weather conditions, wind force, wind direction, sea area forecast
 • Structure of the offshore wind farm (installation capacity, grid connection) and how a wind turbine works
 • Characteristics of offshore wind power
 • Operations and maintenance


Lektor: 
Julita Stańczewska – absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim, tłumaczka specjalistyczna ekonomiczno-prawna w biznesie. Od 10 lat pomaga osobom aktywnym w biznesie w podnoszeniu ich kompetencji językowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Szkoliła pracowników firm takich jak: ING Bank Śląski, VECTOR, Canpol, Philips Medical Systems, Vibracoustic. Od 2016 roku prowadzi własne centrum językowe, w którym wraz z zespołem szkoli osoby dorosłe z zakresu Business English, Medical English, Legal English i Technical English.

Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.
Szczegółowe informacje: tutaj.

Kursy z szansą dla pracownika i pracodawcy


300 osób uzyska poszukiwane na rynku pracy kwalifikacje zawodowe dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych. Invest in Pomerania, samorządowa inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, podpisała 16 stycznia 2023 roku umowę z Centrum Nowych Kompetencji na realizację cyklu szkoleń przygotowujących do pracy w branży portowo-offshorowej.

Projekt Invest in Pomerania Academy ma na celu zwiększenie na lokalnym rynku pracy liczby osób o najbardziej poszukiwanych kompetencjach. Szczególnie uwzględnione zostały potrzeby branż związanych z wybranymi obszarami Inteligentnych Specjalizacji Pomorza – w tym sektor offshore. Działania tego typu to też ważna zachęta inwestycyjna dla przedsiębiorców wybierających Pomorze jako miejsce do prowadzenia biznesu.

– W ostatnich latach branża portowo-offshorowa rozwija się na Pomorzu w niezwykłym tempie. Nabrzeża konsekwentnie zwiększają zdolność przeładunkową, a powierzchnia magazynowa w województwie stale rośnie. Przygotowane przez nas specjalizacje powstały w odpowiedzi na potrzeby rynku i jesteśmy przekonani, że uczestnicy szkoleń będą mogli przebierać w ofertach pracy – przekonuje Monika Stokfisz, Invest in Pomerania Academy Coordinator.

Program Akademii obejmuje sześć specjalizacji. Centrum Nowych Kompetencji przeszkoli uczestników w następujących zawodach: operator ciągnika terminalowego, suwnic specjalistycznych, żurawia wieżowego, reach stacker-a oraz wózków. Łącznie nowe kwalifikacje otrzyma 300 osób – 150 polskojęzycznych i drugie tyle niepolskojęzycznych. Zaplanowane szkolenia dla obcokrajowców mają pomóc w integracji i aktywizacji zawodowej imigrantów.

Uczestnicy będą mogli liczyć na dofinansowanie nawet do 50% ceny szkolenia, dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Chętni zgłaszać się mogą pod adresem sekretariat@cnkom.pl, a szczegółowe informacje dostępne są na stronie: Szkolenia operatorów IPA - CNK - Centrum Nowych Kompetencji.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.