• <
BOTA_2023

MEWy - międzynarodowy konkurs dla uczniów, studentów i doktorantów

jb

07.01.2023 09:42
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas MEWy - międzynarodowy konkurs dla uczniów, studentów i doktorantów

Partnerzy portalu

MEWy - międzynarodowy konkurs dla uczniów, studentów i doktorantów - GospodarkaMorska.pl
Il. Politechnika Morska

Politechnika Morska w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają do udziału w kolejnej, już trzeciej edycji wizjonerskiego konkursu: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”.

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz doktorantów. Prace można zgłaszać do 19 lutego 2023 roku

Jakie nagrody czekają na uczestników Konkursu?

Dla uczniów:

1. miejsce  - smartfon OPPO Reno 7 lite 5G/256 GB, głośnik JBL GO3, gadżety PM,

2. miejsce  - smartwatch Huawei Watch GT3 Pro46 mm Sport, głośnik JBL GO3, gadżety PM,

3. miejsce  - słuchawki Samsung Galaxy Buds2, gadżety PM.

Dla studentów i doktorantów - łączna suma nagród 14 000 zł!

1. miejsce - 8000 zł, gadżety PM,

2. miejsce  - 4000 zł, gadżety PM,

3. miejsce  - 2000 zł, gadżety PM.

Szczegóły w regulaminie Konkursu.

Jaki jest cel konkursu?

Każdy pomysł jest istotny, każdy jest ciekawy. MEWy to autorski projekt Politechniki (dawniej Akademii) Morskiej w Szczecinie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, którego celem jest popularyzacja tematyki pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych oraz pobudzenie wyobraźni uczestników i odbiorców Konkursu. Aspekt wizjonerski Konkursu stał się jego znakiem rozpoznawczym, a kreatywność, wszechstronna wiedza i aktywność uczestników są wizytówką projektu. 

To konkurs o zasięgu międzynarodowym, otwarty na prezentację nawet najbardziej futurystycznych rozwiązań usprawniających i zwiększających efektywność w pozyskiwaniu energii z morskich farm wiatrowych i innych odnawialnych źródeł.

Jak należy rozumieć zadanie konkursowe?

Uczestnicy muszą w zrozumiały sposób przedstawić swoje spojrzenie na szeroko rozumianą wizję rozwoju morskiej energetyki wiatrowej i pozostałych sposobów pozyskiwania "zielonej energii". Do problemu można podejść w dowolny sposób: od strony logistyki, budowy, projektowania farm wiatrowych i fotowoltaicznych przez ich działanie i eksploatację, po problemy informatyczne, ekologiczne, z zakresu mechaniki, automatyki, diagnostyki czy nawet szeroko rozumianej biologii morza. Jak niewielkimi nakładami zaprzęgnąć do produkcji energii elektrycznej wiatr, cieki i zbiorniki wodne, światło? Jakie są szanse, a jakie zagrożenia, płynące z wykorzystania morskich farm wiatrowych do produkcji energii? Być może masz przełomową myśl, jak zniwelować złe, a wykorzystać dobre strony wytwarzania energii z wiatru. Jeśli w tych tematach jakakolwiek myśl świta Ci w głowie – to konkurs właśnie dla Ciebie!

Jak wziąć udział w konkursie?

Należy indywidualnie lub zespołowo opracować prezentację (max. 10 slajdów lub 10 minut) i przesłać ją na adres: konkurs@pm.szczecin.pl do 19 lutego 2023 r. Do drugiego etapu – fazy prezentacji (online) pomysłu przed komisją – zakwalifikowanych zostanie 10 pomysłów. Kolejnym zadaniem będzie zaprezentowanie nawet najbardziej futurystycznych rozwiązań i wyobrażeń związanych z rozwojem i wykorzystaniem morskich farm wiatrowych lub innych odnawialnych źródeł energii. Drugi etap konkursu odbędzie się w dniach 22 lutego – 8 marca 2023 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 13 marca 2023 roku.

Uczniowie mogą wybrać język prezentacji (polski lub angielski), studenci i doktoranci muszą przygotować prezentację pomysłu w języku angielskim.

Dodatkowa - niezwykła nagroda!

Jedną z nagród jest wycieczka na bałtycką farmę wiatrową Arkona. Tak wyglądała na zdjęciach laureata pierwszej edycji konkursu MEWy - Jakuba Kutyły:seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.