• <

Wynik wyszukiwania - "flint systems" - Wiadomości

Pomorskie branże kluczowe i inteligentne specjalizacje Pomorza. Bierzmy przykład z Danii [RELACJA]

Jak będzie kształtować się regionalna gospodarka w najbliższych latach? Jakie będą branże kluczowe i inteligentne specjalizacje Pomorza? Jakie powinny powstać Regionalne Agendy Badawcze, aby wykorzystać potencjał Pomorza? – to główne pytania zadane na początku konferencji „Pomorska Gospodarka Jutra”, którą zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
11.05.2024

PSSE uruchomiła najbardziej zaawansowany technologicznie zestaw symulatorów spawania VR na świecie [RELACJA]

W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej uruchomiono pracownię z symulatorami spawania VR wykonanymi przez Flint Systems. Na kilku stanowiskach uczniowie i nauczyciele zawodu będą mogli uszyć się spawania gazowego i różnych rodzajów spawania przy użyciu elektrod. To kolejna pracowania Zespołu Kształcenia Zawodowego działającego w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.
29.03.2024

Michelin z symulatorem od Flint Systems

Światowej sławy producent opon, Michelin, zakupił symulator szkoleniowy wózka widłowego wykorzystujący technologię VR od Flint Systems. Symulator został zakupiony przez Michelin Polska Sp. z o.o. i znajduje się w Olsztynie, gdzie służy operatorom wózków widłowych w podnoszeniu umiejętności oraz szkoleniu nowych kadr.
20.03.2024

Flint Systems w prestiżowym konkursie TT Club Innovation in Safety Awards

Flint Systems potwierdził swoją pozycję jako lider w dziedzinie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa szkoleń w branży morskiej poprzez udział w prestiżowym konkursie TT Club Innovation in Safety Awards. Konkurs ten, organizowany przez międzynarodowe stowarzyszenie obsługi ładunków ICHCA oraz ubezpieczyciela transportowego TT Club, ma na celu promowanie innowacji poprawiających bezpieczeństwo operacyjne w sektorze transportu i obsługi ładunków.
13.03.2024

Flint Systems dostarczył symulator VR pojazdu lotniskowego

Firma Flint Systems, specjalizująca się w opracowywaniu i dostarczaniu symulatorów VR przeróżnych maszyn i pojazdów, w tym statków, a także urządzeń portowych, jak dźwigi czy suwnice, dostarczyła klientowi także pierwszy na świecie symulator VR pojazdu pushback, stosowanego na lotniskach do przeciągania samolotów po płycie.
26.02.2024

Flint Systems dostarczył kolejny symulator VR wózka widłowego

Opracowany przez Flint Systems symulator wózka widłowego w technologii wirtualnej rzeczywistości zostało zakupiony przez Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu, gdzie będzie służył studentom do praktycznego szkolenia z obsługi wózków widłowych w bezpiecznym i realistycznym środowisku.
19.02.2024

Partner Flint Systems otwiera swój showroom w Wielkiej Brytanii

Flint Systems z satysfakcją ogłasza nawiązanie współpracy z Reality Check Studios (RCS), wiodącą firmą szkoleniową i edukacyjną w obszarze rzeczywistości rozszerzonej (XR) z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Ta strategiczna współpraca ma na celu wprowadzenie innowacyjnych produktów Flint Systems, ze szczególnym naciskiem na symulator VR wózka widłowego dla klientów w całej Wielkiej Brytanii.
12.12.2023

Częściowy odbiór symulatora spawania Flint Systems zakończony pozytywnie

Flint Systems przedstawił odbiorcy, Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, prototyp zamówionego symulatora spawania.
07.11.2023

Flint Systems zdobywa wyróżnienie w konkursie Złota Kotwica

Flint Systems został wyróżniony na tegorocznych targach BALTEXPO w prestiżowym konkursie Złota Kotwica. Wyróżnienie w kategorii startup przyznało cenione jury branżowe.
18.10.2023

Baltexpo 2023. Udany powrót ważnej marki

Przed rozpoczęciem tegorocznych targów Baltexpo wielu zadawało sobie pytanie o to, jak będą wyglądały po raz pierwszy pod auspicjami Międzynarodowych Targów Gdańskich. Teraz, kiedy kurz opadł, można już stwierdzić, że debiut nowego organizatora i powrót znanej marki targów wypadły co najmniej obiecująco.
18.10.2023

Wirtualna rzeczywistość za progiem – nowy showroom Flint Systems

Symulatory VR produkowane przez Flint Systems wyznaczają całkiem nową jakość na rynku szkoleniowym. Kolejne gałęzie przemysłu coraz chętniej czerpią z innowacyjnych rozwiązań, a tempo postępu technicznego nieustannie poszerza zakres możliwości ich wykorzystania. Ma to wpływ na rozwój firmy zarówno poprzez powiększanie zespołu, jak i przestrzeni biurowej. Z tego powodu Flint Systems udostępniło nowy, przestronny showroom, który pozwoli prezentować opracowywane przez firmę narzędzia w pełnym spektrum ich potencjału treningowego.
18.05.2023

Flint Systems opracowuje symulator VR pojazdu pushback

Firma Flint Systems, powszechnie znana z produkcji symulatorów dla portów i logistyki, rozpoczęła prace nad symulatorem VR pojazdu pushback, służącego do holowania samolotów na płycie lotniska. Symulator został zamówiony przez Welcome Airport Services Sp. z o.o., jednego z liderów branży handlingowej w Polsce.
05.05.2023

Pomorskie prezentuje swoje możliwości w sektorze offshore na targach w Houston

Odbywająca się właśnie w Houston konferencja Offshore Technology Conference 2023 jest jednym z najważniejszych wydarzeń morskiego biznesu na świecie i przez to okazją do przedstawienia pomorskiej branży offshore. Invest in Pomerania, wspólnie z lokalnymi partnerami, już po raz trzeci prezentuje tam potencjał projektowy oraz produkcyjny województwa pomorskiego. Uczestnikami delegacji była również grupa firm, których udział został dofinansowany z projektu Pomorski Broker Eksportowy.
04.05.2023

Flint Systems opracowuje symulator spawania w VR dla PSSE

Na mocy podpisanej 10 marca umowy pomiędzy Flint Systems a Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną (PSSE), Flint Systems dostarczy PSSE symulator spawania łączący technologię wirtualnej rzeczywistości z prawdziwymi elementami wykorzystywanymi przy spawaniu.
21.03.2023

Symulator statku kosmicznego dostarczony

Symulator edukacyjny statku kosmicznego zamówiony przez Uniwersytet Wrocławski został oficjalnie odebrany.
17.03.2023

PSSE pracuje nad symulatorem spawalniczym z Flint Systems

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna we współpracy z firmą Flint Systems rozpoczęła prace nad symulatorem spawalniczym w technologii VR. Symulator posłuży uczniom szkół branżowych w uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji.
13.03.2023

Flint Systems i Politechnika Morska w Szczecinie podpisali list intencyjny

Flint Systems jako lider w dostarczaniu nowoczesnych narzędzi szkoleniowych bazujących na wirtualnej rzeczywistości podpisał list intencyjny z Politechniką Morską w Szczecinie w sprawie rozpoczęcia współpracy partnerskiej mającej na celu napędzanie innowacji technologicznych i rozwój edukacji morskiej.
06.02.2023

Symulator statku CTV trafił do klienta

Flint Systems dostarczył właśnie kolejny symulator VR do LKK/CNK – jednego ze swoich stałych klientów.
03.02.2023

Tego jeszcze nigdzie nie było – chrzest symulatora CTV w wirtualnej rzeczywistości. To na nim wyszkolą kadry dla polskiego offshore wind

Centrum Nowych Kompetencji konsekwentnie realizuje swoją strategię aktywnego wdrażania prototypowych technologii i bezprecedensowych rozwiązań. Przedstawiciele polskiego sektora offshore wind oraz lokalnego samorządu zebrali się w Gdyni na premierowym pokazie symulatora statku typu CTV – Crew Transfer Vessel.
02.02.2023

Symulator szkoleniowy reachstackera w VR. Jak może zaoszczędzić Twoje pieniądze? [WIDEO]

Trening symulacyjny znany jest ze zwiększania bezpieczeństwa procesu szkoleniowego i zwiększania jego efektywności. Jednak w czasach inflacji, wojny i niepewności gospodarczej warto wspomnieć o jeszcze jednym czynniku przemawiającym na korzyść symulatorów treningowych VR. Mogą one znacznie obniżyć koszty szkoleń.
25.01.2023

Flint Systems dostarczy symulator jednostki CTV

Zgodnie z umową podpisaną z LKK/CNK, Flint Systems dostarczy symulator VR jednostki CTV (ang. Crew Transfer Vessel) do LKK, gdzie symulator będzie służył celom szkoleniowym. Dostawa będzie zrealizowana do grudnia 2022 roku.
18.11.2022

Flint Systems zbuduje symulator statku kosmicznego

Flint Systems wraz z firmą SLASE zbuduje symulator statku kosmicznego na zamówienie Uniwersytetu Wrocławskiego. Symulator będzie służył jako narzędzie edukacyjno-rekreacyjne w jednym z obiektów uczelni w Białkowie.
07.07.2022

Symulator żurawia wieżowego od Flint Systems

Flint Systems to polski producent unikatowych w skali światowej symulatorów szkoleniowych wykorzystujących wirtualną rzeczywistość (VR). Trójmiejska firma ma w swojej ofercie już kilkanaście produktów, a jednym z nich jest symulator szkoleniowy żurawia wieżowego. Sprawdźmy, jak wygląda symulator i czym różni się szkolenie w VR od zwykłego szkolenia.
17.05.2022

Symulator wózka widłowego od Flint Systems

Wózek widłowy jest niezastąpiony w branży logistycznej. Możemy go zobaczyć praktycznie w każdym magazynie. Jednak prowadzenie wózka widłowego nie jest wbrew pozorom takie łatwe, a praca operatora, mimo pozorów łatwości, jest bardzo wymagająca. Zagrożenie stanowi przede wszystkim manewrowanie z ładunkiem, czy choćby prawidłowa ocena wagi ładunku. W związku z tym ważne jest kompleksowe szkolenie operatorów wózków widłowych. Dlatego właśnie Flint Systems oferuje symulator wózka widłowego w VR.
07.05.2022

Symulator treningowy wózka widłowego w VR dostarczony

Flint Systems, polski producent symulatorów treningowych wykorzystujących wirtualną rzeczywistość (VR) dostarczył symulator treningowy wózka widłowego do Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Symulator znajduje się w Poznaniu i 21 stycznia przeszedł pomyślnie odbiór techniczny.
25.01.2022

Bałtyckie HUBy na kursie innowacji. Integrujemy się lokalnie. Działamy globalnie [ZDJĘCIA]

Biznesowe spotkanie HUBów Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego odbyło się w Gdyni 18 stycznia. Uczestniczyli w nim eksperci z hubu produkcji statków zeroemisyjnych, Baltic ISC & AI HUB oraz hubu wodorowego Portu Gdynia.
23.01.2022

Symulatory szkoleniowe wykorzystujące VR. Nowość na rynku szkoleń operatorów maszyn

Treningowe symulatory VR mają potencjał, aby zmienić zasady gry na rynku szkoleń operatorów maszyn specjalistycznych. Są znacznie skuteczniejsze od popularnych symulatorów ekranowych i prezentują wszystkie zalety, jakie wirtualna rzeczywistość może wnieść na rynek. Sprawdźmy, czym dokładnie jest symulator treningowy VR i jakie korzyści oferują użytkownikom.
14.01.2022

Symulatory szkoleniowe VR firmy Flint Systems

Szkolenie operatorów maszyn specjalistycznych zawsze było trudne. Wynajem takich maszyn do celów szkoleniowych jest niezwykle kosztowny, a samo szkolenie często odbywa się w zakładach przemysłowych, tuż obok pracowników. Proces szkolenia niedoświadczonych osób w takich warunkach niesie ze sobą poważne zagrożenia, takie jak uszkodzenia sprzętu, uszkodzenia ładunku, a co gorsze ryzyko narażenia zdrowia lub życia osób znajdujących się w pobliżu. Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?
06.10.2021

Flint Systems oferuje nowoczesne szkolenia w wirtualnej rzeczywistości

Czy dzięki wirtualnej rzeczywistości możemy oszczędzić koszty i czas pracy? Jakie zalety mają szkolenia w VR? Dlaczego symulatory treningowe wykorzystujące VR są nawet do pięciu razy bardziej efektywne niż szkolenia starego typu?
29.09.2021

Bezpieczeństwo na morzu i w przestrzeni kosmicznej. Nauka w parze z praktyką

Problemy bezpieczeństwa na morzu i w przestrzeni kosmicznej są w wielu przypadkach podobne - wynika z konferencji „Maritime and Space Safety”, która pod koniec września miała miejsce na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Konferencja odbywała się pod patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej, a została zorganizowana przez Komitet Nauk Kosmicznych Odział Gdański PAN oraz Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny.
28.09.2021

Współpraca Flint Systems i Actia Forum

Flint Systems, producent symulatorów VR dla portów, offshore, budownictwa i energetyki, podpisał umowę o współpracy z Actia Forum, jedną z największych morskich firm konsultingowych w regionie Morza Bałtyckiego.
16.08.2021

Nowa linia symulatorów Grupy Flint

Flint Systems, firma należąca do grupy kapitałowej Flint, zaprezentowała najnowszą linię swoich symulatorów szkoleniowych wykorzystujących technologię VR. Choć obecnie służą głównie w branży portowej, mogą być zastosowane w niemal każdej dziedzinie przemysłu, np. w górnictwie, budownictwie, czy produkcji.
22.04.2021

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • Flint Systems

    Gdynia, ul. Al. Zwycięstwa 96/98 , tel.: +48 730 777 601

Dziękujemy za wysłane grafiki.