• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Flint Systems opracowuje symulator VR pojazdu pushback

jb

05.05.2023 16:20
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Flint Systems opracowuje symulator VR pojazdu pushback

Partnerzy portalu

Fot. Flint Systems

Firma Flint Systems, powszechnie znana z produkcji symulatorów dla portów i logistyki, rozpoczęła prace nad symulatorem VR pojazdu pushback, służącego do holowania samolotów na płycie lotniska. Symulator został zamówiony przez Welcome Airport Services Sp. z o.o., jednego z liderów branży handlingowej w Polsce.

Fot. Flint Systems

Symulator pojazdu pushback zostanie przekazany Klientowi do listopada bieżącego roku.  

W ramach zamówienia Flint Systems dostarczy dwa stanowiska szkoleniowe: stacjonarne/nieruchome do nauki teorii i ruchome do nauki praktyki tj. poruszania się tym pojazdem po płycie lotniska. Na oba stanowisko zostanie dostarczone zarówno oprogramowanie jak i hardware własnej produkcji, czyli fizyczne elementy potrzebne do nauki realistycznej symulacji.  

Szkolenie na symulatorze VR będzie umożliwiało symulowanie procesu wypychania samolotów z bramek lotniskowych bez ryzyka dla bezpieczeństwa ludzi i sprzętu.  

Scenariusze szkolenia zakładają pozyskanie wiedzy teoretycznej jak i praktycznej np. inspekcję pojazdu (czynności do sprawdzenia z listą sprawdzającą), obsługę 10 modeli dyszla i weryfikacja kilku elementów, podpięcie dyszla do samolotu oraz wypychanie samolotu w różnych warunkach atmosferycznych.  

– Współpraca z Welcome Airport Services w celu opracowania symulatora szkoleniowego VR pojazdu pushback to dla nas duże wyróżnienie. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni również z uwagi na dostarczone już symulatory podobnego typu innych pojazdów. Dzięki posiadanemu doświadczeniu i know-how, jesteśmy w stanie, w kilka miesięcy, dostarczyć naszemu Klientowi bezpieczne i realistyczne środowisko szkoleniowe, które odmieni sposób szkolenia w zakresie obsługi pojazdów pushback w przemyśle lotniczym. Wspólnie z Welcome Airport Services stworzymy wyjątkowe narzędzie do nauki w VR, którego nie ma jeszcze na rynku – powiedział Grzegorz Szatkowski, wiceprezes zarządu Flint Systems.  

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.