• <

Symulator wózka widłowego od Flint Systems

gm

07.05.2022 09:58

Partnerzy portalu

Symulator wózka widłowego od Flint Systems  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Flint Systems

Wózek widłowy jest niezastąpiony w branży logistycznej. Możemy go zobaczyć praktycznie w każdym magazynie. Jednak prowadzenie wózka widłowego nie jest wbrew pozorom takie łatwe, a praca operatora, mimo pozorów łatwości, jest bardzo wymagająca. Zagrożenie stanowi przede wszystkim manewrowanie z ładunkiem, czy choćby prawidłowa ocena wagi ładunku. W związku z tym ważne jest kompleksowe szkolenie operatorów wózków widłowych. Dlatego właśnie Flint Systems oferuje symulator wózka widłowego w VR.   

Flint Systems ma już w swojej ofercie symulatory dźwigów z branży portowej, czy budowlanej. Najnowszym projektem oferowanym klientom jest symulator wózka widłowego. Sprawdźmy, jak wygląda i jakie zalety wiążą się z treningiem na tym symulatorze.

Symulator szkoleniowy wózka widłowego

Symulator wózka widłowego wykorzystujący wirtualną rzeczywistość produkcji Flint Systems to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań tego typu na rynku. Co ważne – nie jest to produkt prototypowy. Symulator szkoli obecnie instruktorów i egzaminatorów pracujących w Urzędzie Dozoru Technicznego (UDT).

Symulator składa się z aplikacji szkoleniowej zintegrowanej z częścią sprzętową.

Co można ćwiczyć na symulatorze?

Symulator posiada wszystkie cechy prawdziwego wózka, ale umożliwia on znacznie więcej, niż zwyczajny wózek widłowy.

Przede wszystkim, wózek widłowy w wirtualnej rzeczywistości zachowuje się dokładnie tak jak prawdziwy wózek. Platforma ruchu odzwierciedla wszystkie ruchy prawdziwej maszyny, a gogle VR zapewniają pełną imersję, czyli zatopienie się w wirtualnym świecie.

Dzięki temu, ćwiczyć można nie tylko samą jazdę wózkiem i załadunek lub rozładunek towarów. Wózek widłowy w VR umożliwia szereg ćwiczeń, które nie są możliwe na prawdziwym wózku, lub ich wykonywanie wiązałoby się z narażeniem życia operatora.

Mówimy tutaj o scenariuszach ćwiczeniowych związanych ze spadającymi ładunkami, przeszkodami terenowymi, czy wtargnięciami osób postronnych na tor jazdy wózka. Dzięki temu operator może wypracować sobie pamięć ruchową związaną z poszczególnymi niebezpiecznymi sytuacjami. Podczas wypadku może to ocalić czyjeś zdrowie lub życie, nie mówiąc o ładunku.

Zalety szkoleń na symulatorze wózka widłowego

Szkolenie na symulatorze wózka widłowego ma wiele zalet. Do najważniejszych z nich należy:

  • Zwiększone bezpieczeństwo – szkolenie symulacyjne jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i sprzętu. W przeciwieństwie do prawdziwego wózka, na symulatorze nigdy nie dojdzie do groźnych wypadków,
  • Redukcja kosztów – dzięki symulatorowi nie ma potrzeby wynajmowania wózka widłowego lub wycofywania pojazdu z pracy w magazynie,
  • Szkolenie nieoczekiwanego – nasza aplikacja jest wypełniona różnymi scenariuszami, m.in. pracy z przeszkodami fizycznymi, pieszymi przechodzącymi przez tor jazdy lub podnoszeniem ciężkich ładunków,
  • Zwielokrotniona skuteczność – ten rodzaj treningu jest bardzo skuteczny, ze względu na bezpośredni wpływ na pamięć ruchową.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Flint Systems!
Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33875,00 $ tona -0,07% 19 maj
 Cynk 3647,00 $ tona 0,03% 19 maj
 Aluminium 2825,00 $ tona -0,67% 19 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.