• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Flint Systems dostarczył kolejny symulator VR wózka widłowego

Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Flint Systems dostarczył kolejny symulator VR wózka widłowego

Partnerzy portalu

Fot. Flint Systems

Opracowany przez Flint Systems symulator wózka widłowego w technologii wirtualnej rzeczywistości zostało zakupiony przez Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu, gdzie będzie służył studentom do praktycznego szkolenia z obsługi wózków widłowych w bezpiecznym i realistycznym środowisku.

Symulator wózka widłowego VR od Flint Systems jest jednym z najnowocześniejszych narzędzi szkoleniowych na rynku. W ubiegłych latach urządzenie zostało zakupione m.in. przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko ze strony profesjonalnego przemysłu i biznesu, ale także szkół i uczelni wyższych m.in. dlatego, że aby rozpocząć naukę na symulatorze nie trzeba mieć ukończonych 18 lat.

Dzięki zastosowaniu technologii VR, kursanci uczestniczą w różnorodnych scenariuszach szkoleniowych, rozwijając swoje umiejętności bez ryzyka dla siebie i otoczenia.

Symulator dostarczony do Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu posiada szereg przydatnych funkcjonalności. Instruktor dysponuje edytorem scen, za pomocą którego może dowolnie modelować zadaszony magazyn i plac przed magazynem, a także konfigurowalne warunki pogodowe. Ponadto specjalny rejestrator wyników zbiera takie dane jak czas, dokładność, błędy i uderzenia w czasie szkoleń. Dostępny jest również szereg widoków (widok z perspektywy osoby szkolonej, z drona, z kamer osadzonych w symulacji), a elementy scenerii, takie jak ludzie i maszyny, są w pełni interaktywne. Fizyka, funkcjonalność i zachowanie maszyny są odzwierciedlone 1:1.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.