• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Flint Systems dostarczył symulator VR pojazdu lotniskowego

Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Flint Systems dostarczył symulator VR pojazdu lotniskowego

Partnerzy portalu

Fot. Flint Systems

Firma Flint Systems, specjalizująca się w opracowywaniu i dostarczaniu symulatorów VR przeróżnych maszyn i pojazdów, w tym statków, a także urządzeń portowych, jak dźwigi czy suwnice, dostarczyła klientowi także pierwszy na świecie symulator VR pojazdu pushback, stosowanego na lotniskach do przeciągania samolotów po płycie.

Firmą, która zamówiła pierwszy na świecie symulator VR pojazdu pushback, to Welcome Airport Services, jedna z wiodących na rynku agentów handlingowych obsługujących linie lotnicze w Polsce. Flint Systems podał, że dostawa symulatora zakończyła się szkoleniem instruktorów z jego obsługi.

Jak podaje Flint Systems, "to najnowocześniejsze w swoim rodzaju urządzenie będzie używane w programie szkoleniowym pracowników Welcome Airport Services. Jest to pierwszy symulator tego typu w Polsce i prawdopodobnie na świecie."

WAS zamówił urządzenie w kwietniu 2023 roku. Symulator obejmuje dwa stanowiska szkoleniowe: stacjonarne do nauki teorii oraz ruchome, do praktycznej nauki manewrowania pojazdem po płycie lotniska. Oba są wyposażone w oprogramowanie i sprzęt własnej produkcji Flint Systems, zapewniając realistyczną symulację.

Szkolenie na symulatorze VR umożliwia symulację procesu wypychania i holowania samolotów bez ryzyka dla ludzi i sprzętu. Scenariusze szkoleniowe obejmują zdobycie zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej, np. inspekcję pojazdu (z listą kontrolną), obsługę 10 modeli dyszla, podpięcie dyszla do samolotu oraz wypychanie samolotu w różnych warunkach atmosferycznych.

Zamówienie obejmowało również m.in.: dodanie modułu generowania raportów o uczniach, symulację dwóch modeli samolotów: Airbus 321 i Boeing 737, uwzględnienie zmiennych warunków atmosferycznych i pór dnia, symulację czterech sytuacji awaryjnych: poślizgu koła, pęknięcia głowicy, pęknięcia szpilki, drogi zablokowanej przez inny pojazd.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.