• <
siemens_gamesa_2022

SunStone odbiera trzeci ekologiczny statek ekspedycyjny

19.10.2021 19:22 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki SunStone odbiera trzeci ekologiczny statek ekspedycyjny

Partnerzy portalu

SunStone odbiera trzeci ekologiczny statek ekspedycyjny - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ulstein

Firma SunStone Ships, właściciel ekspedycyjnego statku wycieczkowego z siedzibą na Florydzie, odebrał trzeci z siedmiu statków wycieczkowych klasy Infinity nowej generacji dla China Merchants Heavy Industry (CMHI).

Ocean Victory ma 104 metry długości, 18 metrów szerokości i zanurzenie 5,1 metra. Statek posiada konstrukcję X-Bow firmy Ulstein, która ma zapewnić znaczną wydajność operacyjną.

- Opracowaliśmy statek, w którym kadłub został zoptymalizowany pod kątem niskiego zużycia paliwa za pomocą analizy CFD (obliczeniowej dynamiki płynów). Ponadto wdrożyliśmy projekt linii kadłuba ULSTEIN X-BOW, rozwiązanie wprowadzone po raz pierwszy do segmentu offshore, a dopiero od niedawna w branży rejsów wycieczkowych. Oprócz oszczędności paliwa, X-BOW łagodzi ruchy w morzu, zmniejszając uderzanie i wibracje oraz zwiększa komfort i odpoczynek dla pasażerów i załóg – powiedział główny architekt, Torill Muren.

Wszystkie statki z serii SunStone Infinity mają silniki Tier III z katalizatorami SCR w celu zmniejszenia emisji. Działają na niskosiarkowym morskim oleju gazowym (MGO), mają systemy odzyskiwania ciepła i światła LED. Do tego dochodzi system oczyszczania i zarządzania ściekami, który oczyszcza ścieki przed ich odprowadzeniem.

Statki te mają stabilizatory prędkości zerowej z dynamicznym pozycjonowaniem i są zbudowane zgodnie z kodem polarnym kategorii B, z klasą polarną 6 (klasa lodowa 1A na maszynach).

Statek wkrótce opuści China Merchants Heavy Industry, Haimen i będzie w drodze do Manili, aby odebrać załogę, a następnie krótki postój w Papeete, a stamtąd do Ushuaia w Argentynie, gdzie rejs rozpocznie się pod koniec listopada.

Ocean Victory rozpocznie Antarctica Cruises w listopadzie 2021 roku dla Albatros Expeditions, a w sezonie letnim American Queen Voyages będzie obsługiwać statek na Alaska Cruises.

W lipcu tego roku Sunstone Ships odebrało z tej samej stoczni drugi ekspedycyjny statek wycieczkowy klasy Infinity Ocean Explorer.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.