• <

Wynik wyszukiwania - "niska emisja" - Wiadomości

GE Power Conversion współpracuje ze stocznią Tersan w zakresie dostawy jednostek nowej generacji dla Acta Marine

GE Power Conversion dostarczy systemy zasilania, dynamicznego pozycjonowania oraz sterowania dla dwóch nowych jednostek do obsługi farm wiatrowych. Statki nowej generacji są pierwszymi, które mogą pracować na dwóch paliwach: metanolu i oleju napędowym, co w połączeniu z energooszczędną technologią GE może znacznie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.
08.09.2022

Shell: odejście od rosyjskich surowców w Polsce jest możliwe, chociaż wymaga czasu

Jak wynika z najnowszego raportu Polityki Insight1 w Unii Europejskiej obecnie rosyjska ropa stanowi 27 proc. importu tego surowca, gaz 40 proc., a węgiel 46 proc. W Polsce Rosja również odgrywa kluczową rolę – 72 proc. importu ropy, 45 proc. gazu i 74 proc. węgla pochodzi z tego kraju. Całkowite odejście od ropy z Rosji jest możliwe, jednak proces doprowadzi do wzrostu cen paliw i innych produktów. Natomiast odejście od rosyjskiego gazu będzie możliwe już nawet w październiku tego roku, po ukończeniu budowy Baltic Pipe. Jak po
21.04.2022

Targi Europort 2021. Stocznia Nauta wśród 800 wystawców w Rotterdamie

Stocznia Remontowa Nauta S.A. prezentowała się na 40. targach Europort w Ahoy Rotterdam, hali widowiskowo-sportowej w Rotterdamie. To niezwykle ważne wydarzenie w branży trwało od 2 do 5 listopada.
08.11.2021

SunStone odbiera trzeci ekologiczny statek ekspedycyjny

Firma SunStone Ships, właściciel ekspedycyjnego statku wycieczkowego z siedzibą na Florydzie, odebrał trzeci z siedmiu statków wycieczkowych klasy Infinity nowej generacji dla China Merchants Heavy Industry (CMHI).
19.10.2021

Strategia transformacji energetycznej i dążenie do neutralności klimatycznej. W listopadzie ważna konferencja

34. Konferencja Energetyczne EuroPOWER i 4. OZE POWER odbędzie się 17-18 listopada w formule hybrydowej: stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz w formie transmisji online. Kluczowi przedstawiciele branży po raz drugi w tym roku spotkają się, aby dokonać podsumowania najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.
12.10.2021

Cronimet PL wspiera neutralności pod względem redukcji emisji CO2

Na przełomie ostatnich paru lat zrealizowano kilka inwestycji wpływających na ograniczenie CO2 do atmosfery.
07.10.2021

StoGda o niskiej emisji: To już zwykła konieczność, a nie moda

– Praca projektanta statków znacząco zmieniła się w ostatnich dekadach. W latach 70., 80. i 90. ubiegłego wieku, pracowało się w dość przewidywalny sposób. Obecnie to branża niezwykle innowacyjna, przez co kreatywna. Niskoemisyjność w projektach to już żadna nowość, a coś do czego jesteśmy zobowiązani – mówi Wojciech Caban, generalny projektant w StoGda Ship Design & Engineering.
28.09.2021

Zielony Tydzień w DCT. Troski o naszą planetę uczymy się w każdym wieku [ZDJĘCIA]

Go Green Week, czyli Zielony Tydzień zorganizował DCT Gdańsk. Wydarzenia z nim związane trwały nie tylko na terenie terminala. Wsparcie finansowe na budowę i aranżację ekologicznego projektu w ogrodzie otrzymała podstawówka nr 61 z Gdańska.
21.09.2021

Liderzy żeglugi chcą przerabiać istniejące statki na spalanie paliw bezwęglowych

A.P. Moller – Maersk, ABS, MAN Energy Solutions, Mitsubishi Heavy Industries, NYK Line, Seaspan Corporation oraz Total łączą siły za pośrednictwem Centrum Żeglugi Zeroemisyjnej Mærsk Mc-Kinney Møllera, aby ocenić techniczny, finansowy i środowiskowy potencjał konwersji istniejących statków na paliwa i technologie o zerowej emisji dwutlenku węgla.
17.05.2021

Holandia będzie produkować zielony wodór na terenie kompleksu portowego North Sea

W Holandii na terytorium jednego z głównych portów powstanie zakład produkcji zielonego wodoru.
17.05.2021

W Rotterdamskim porcie powstanie największy hub do wychwytywania emisji CO2

Rząd holenderski oznajmił czterem największym firmom, w tym Royal Dutch Shell Plc i Exxon Mobil Corp., że w nadchodzących latach wyda aż 2,1 miliarda euro, aby zdeponować część emisji dwutlenku węgla pod ziemią.
15.05.2021

Porty odegrają kluczową rolę w procesie transformacji energetycznej UE podaje BPO

Porty mogą i będą odgrywać kluczową rolę w realizacji postawionych celów Zielonego Ładu UE (EGD – European Green Deal) - stwierdził zarząd Baltic Ports Organisation (BPO).
06.04.2021

5 miliardów dolarów od przemysłu morskiego na przyspieszenie dekarbonizacji

Organizacje żeglugowe reprezentujące większość światowego przemysłu morskiego popierają propozycję rządów dotyczącą funduszu badawczo-rozwojowego o wartości 5 miliardów dolarów, aby przyspieszyć stosowanie paliw i technologii o zerowej emisji dwutlenku węgla w branży żeglugowej.
12.03.2021

NIK o działaniach na rzecz rozwoju śródlądowych dróg wodnych

Podczas, gdy w krajach Unii Europejskiej rośnie rola przewozów wodnym transportem śródlądowym, w Polsce tendencja jest odwrotna. Wpływ na to ma m.in. zmniejszająca się długość śródlądowych dróg wodnych i wieloletnie zaniedbania inwestycyjne na nich. Co prawda administracja publiczna podejmowała działania i inicjatywy na rzecz rozwoju dróg żeglownych, jednakże nie były one w pełni skuteczne, gdyż nie udało się wykonać wszystkich zaplanowanych w tym zakresie przedsięwzięć. Przede wszystkim nie udało się stworzyć systemu finansowani
05.10.2020

Wkrótce budowa pierwszego na świecie holownika napędzanego wodorem (wideo)

Port w Antwerpii zlecił budowę pierwszego na świecie holownika napędzanego wodorem. Ten wyjątkowy „Hydrotug” jest napędzany silnikami spalającymi wodór w połączeniu z olejem napędowym. Silniki spełniają również najsurowszą normę, EU Stage V, co czyni je silnikami z najniższym wskaźnikiem emisji na rynku.
18.09.2020

Kanadyjski armator zamówił jednostkę PSV o napędzie hybrydowym

Kanadyjskie Atlantic Towing podpisało kontrakt z norweską grupą Havyard na budowę nowoczesnej jednostki do obsługi platform offshore z napędem hybrydowym.
18.06.2019

Emilewicz: Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości ulokujemy poza Warszawą

To nie Warszawa będzie główną siedzibą Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, której celem jest pomoc polskim przedsiębiorstwom w transformacji w kierunku przemysłu 4.0, ich cyfryzacji i automatyzacji - powiedziała PAP szefowa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.
11.01.2019

Projekty Akademii Morskiej w Szczecinie z dofinansowaniem w Baltic Sea Region 2014-2020

Dwa projekty szczecińskiej uczelni morskiej zdobyły dofinansowanie w pierwszym konkursie programu Interrreg Baltic Sea Region 2014-2020. Oba złożono w priorytecie III – Transport.
12.01.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.