• <
escort_980x120_gif_2020

Cronimet PL wspiera neutralności pod względem redukcji emisji CO2

GM

07.10.2021 16:04 Źródło: Cronimet PL
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Cronimet PL wspiera neutralności pod względem redukcji emisji CO2

Partnerzy portalu

Cronimet PL wspiera neutralności pod względem redukcji emisji CO2 - GospodarkaMorska.pl
Fot. Cronimet PL

Na przełomie ostatnich paru lat zrealizowano kilka inwestycji wpływających na ograniczenie CO2 do atmosfery.

Na naszym placu w Szczecinie oraz Herbach przeprowadzono modernizację oświetlenia. Zastąpiono tradycyjne źródła światła (m.in. lampy metalohalogenkowe) oświetleniem LED. Na palcu w Herbach uzyskano redukcję emisji CO2 na poziomie ok. 15,3 t rocznie. 

Od 2018 roku sukcesywnie wymieniamy wózki widłowe napędzane tradycyjnym napędem spalinowym na wózki widłowe elektryczne. W obecnym roku zakupiliśmy, aż cztery wózki widłowe napędzane elektrycznie. 

W bieżącym roku, na placu w Inowrocławiu, uruchomiliśmy stację ładowania dla pracowników i gości. 

Na kolejne lata zaplanowaliśmy: kontynuację wymiany wózków napędzanych  napędem tradycyjnym spalinowym na elektryczne, budowę stacji ładowania w Szczecinie oraz Herbach, modernizację oświetlenia zewnętrznego na LED w Inowrocławiu orazMielcu, modernizację centralnego ogrzewania z oleju opałowego na gazowe w Inowrocławiu.

W przyszłym roku przewiduje się także rozpisanie zapytania ofertowego na zakup energii elektrycznej zielonej na lata 2023-2024. Obecnie jest to energia elektryczna czarna (oparta na paliwach konwencjonalnych). Średniorocznie zużywamy ok. 1.600,00 MWh.  Przy energii elektrycznej zielonej otrzymamy redukcję emisji CO2 średniorocznie na poziomie: 1.212,8 t.

Przed nami jeszcze dużo do zrobienia.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.