• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Wencon - środki do napraw i regeneracji wielu powierzchni

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Wencon - środki do napraw i regeneracji wielu powierzchni
Wencon - środki do napraw i regeneracji wielu powierzchni - GospodarkaMorska.pl

ew

19.03.2019 Źródło: własne

Początki  duńskich produktów Wencon® sięgają lat 80-tych ubiegłego wieku. Produkt doskonale wpasował się w potrzeby i realia rynku morskiego i do dnia dzisiejszego utrzymuje się w czołówce tego typu produktów na świecie.

Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. z blisko 20-letnim doświadczeniem w zaopatrzeniu technicznym statków w Polsce i na świecie -  jest wyłącznym dystrybutorem  Wenconu® na terenie Polski.

W naszej ofercie można znaleźć min: pasty szybkowiążące, pasty używane w środowiskach wodnych oraz w środowiskach agresywnych, kity epoksydowe w pałeczkach oraz taśmy do błyskawicznych napraw.

Wencon® to produkty epoksydowe o szerokim zakresie stosowania zarówno do napraw i odbudowy zniszczonych, uszkodzonych, pękniętych i skorodowanych części metalowych jak również do regeneracji i ochrony powierzchni narażonych na korozję. Produkty Wencon® są bardzo wydajne i łatwe w użyciu. Proporcje łączenia (1:1 objętości) obniżają do minimum niepotrzebne zużycie , a duża objętość właściwa daje dużą powierzchnię pokrycia. Produkt jest odporny na olej, wodę słodką i słoną i większość rozcieńczonych kwasów i zasad oraz wiele rozpuszczalników.

Przewaga produktów Wencon® nad produktami konkurencyjnymi to:

1.Brak dodatków pierwiastków metali– nie występuje zjawisko korozji elektrolitycznej;
2.Dwukrotnie większa wydajność przy jednoczesnym zachowaniu parametrów wytrzymałościowych oraz twardości powłoki;
3.Możliwość stosowania jednego produktu do wielu rodzajów powierzchni (aspekt ekonomiczny).

Produkty Wencon® mają zastosowanie m.in. przy odbudowach wewnętrznych powierzchni pomp, zaworów, filtrów, turbin czy chłodnic, naprawie nieszczelności zbiorników, rurociągów, pomp wodnych oraz zniszczonych wałów. Mają dużą przyczepność do wszystkich powierzchni, niską temperaturę schnięcia i dogodne rozmiary opakowań. Cechuje je możliwośc pełnej obróbki mechnicznej.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z jednego z naszych serwisów.

Na statku nastąpiło uszkodzenie bloku silnika pomocniczego. Prace rozpoczęto od dokładnego oczyszczenia powierzchni przy użyciu środka Wencon Cleaner. Do odbudowy wykorzystano uszkodzone elementy bloku silnika oraz użyto produkt  Wencon Ceramic Cream - odporny na wysokie temperatury i większe obciążenia. Aby wzmocnić miejsce uszkodzenia, zastosowano dodatkowo taśmę Reinforcement Tape. Finalnie cała powierzchnia została pokryta produktem Wencon Ceramic Coating dla uzyskania gładkości i zwiększenia odporności na zmiany obciążenia.

Ze szczegółowymi informacjami na temat produktów Wencon a także z ofertą firmy Navitech Gdynia Sp. z o.o. zapoznają się Państwo TUTAJ

Firma Navitech Gdynia Spółka z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe zaopatrzenie. Jest wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski firm Gesa® i Wencon® .Jest również przedstawicielem firmy Hydrex BV - producenta farb Ecospeed, Ecoshield i Ecofix. Oferuje również profesjonalny serwis wykonywany przez certyfikowanych serwisantów.

 
W 2017 r. firma uzyskała certyfikat ISO 9001-2015.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna $ tona
 Cynk $ tona
 Aluminium $ tona
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.