• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Położono stępkę pod jednostkę dla Departamentu Obrony Republiki Południowej Afryki

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Położono stępkę pod jednostkę dla Departamentu Obrony Republiki Południowej Afryki
Położono stępkę pod jednostkę dla Departamentu Obrony Republiki Południowej Afryki - GospodarkaMorska.pl

ew

19.03.2019 Źródło: własne

W sobotę, 23 lutego w Damen Shipyards Cape Town (DSCT) odbyła się ceremonia położenia stępki, rozpoczynająca budowę pierwszego z trzech przybrzeżnych wielozadaniowych statków patrolowych (MMIPV) dla Departamentu Obrony Republiki Południowej Afryki. Jednostki te pomogą chronic kraj przez zagrożeniami takimi jak handel ludźmi, nielegalne połowy i piractwo, a także wspierać tworzenie miejsc pracy i rozwój przedsiębiorstw.

Ceremonia położenia stępki to morska tradycja sięgająca czasów statków drewnianych. Jak czytamy w komunikacie Damen: "ma przynosić szczęście podczas bydowy a także kapitanowi i załodze podczas rejsów".  Zgodnie ze zwyczajem, pod stępką umieszcza się nowo wybitą monetę. 

Moneta użyta podczas ceremonii w DSCT to pamiątkowy medal upamiętniający zdobycie Pokojowej Nagrody Nobla przez prezydenta Nelsona Mandeli w 1993 roku. Pod stępką umieściła ją minister obrony i weteranów wojskowych Nosiviwe Mapisa-Nqakula. Pasek stępki został następnie opuszczony na monetę i przyspawany do konstrukcji. przywilej ten otrzymał Nobelungu Tshangase z Velddrif, jeden z najlepszych uczniów ze szkoły Damena, która zajmuje się edukacją 150 młodych ludzi ze społeczności w niekorzystnej sytuacji finansowej.  

Jak powiedział dyrektor DSCT, Sam Montsi: "Dzisiejsze wydarzenie oznacza rozpoczęcie wielkiego i znaczącego projektu. Podczas budowy statku powstanie ponad 100 miejsc pracy, będziemy wspierać lokalne firmy i współpracować z nimi. Dzięki temu nietradycyjni dostawcy przestaną działać na peryferiach gospodarki i staną się bardziej konkurencyjni". 

Arnout Damen, dyrektor ds. Handlowych w Damen Shipyard Group dodał: „Grupa Damen jest ogromnie zadowolona, że ta jednostka powstanie wnaszej stoczni. Będziemy współpracować z lokalnymi zespołami, w tym z Armscor i południowoafrykańską marynarką wojenną, aby upewnić się, że MMIPV są zbudowane zgodnie z najwyższymi standardami i że zostaną dostarczone na czas."

Montsi powiedział również, że w ostatnim czasie  zaobserwowano wzrost przestępczości morskiej - w tym handlu ludźmi, nielegalnych połowów i przemyty. Niestety, w tej dziedzinie brakuje odpowiednich środków do egzekwowania prawa a nowe jednostki będą dobrze dostosowane do tego działania. MMIPV umożliwi RPA tańsze i bardziej skuteczne misje, których celem będzie przeciwdziałanie wymienionym zagrożeniom. Według zapewnień, przełoży się to na "natychmiastowe i ogromne korzyści dla kraju". 

 

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33055,00 $ tona 0,39% 16 cze
 Cynk 2972,00 $ tona -0,47% 16 cze
 Aluminium 2454,00 $ tona -0,16% 16 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.