Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wzbogaci się niedługo o nowy statek pożarniczy Strażak-26. Jednostka została kilka dni temu zwodowana w tureckiej stoczni Bogazici Denizcilik Sanayi ve Ticaret.
Port miał wybór między ofertą z Turcji i Singapuru na budowę jednostki. Korzystniejsza była ta pierwsza, opiewająca na cenę 7 mln euro. Teraz pozostaje tylko odbiór statku, który nastąpi na początku grudnia.
Strażak-26 to statek w klasie pożarowej Fire Fighting 1. Będzie przeznaczony m.in. do obsługi gazoportu w Świnoujściu.
Zastąpi starą jednostkę Strażak-25, która została zbudowana aż w 1979 roku. Teraz ma szansę stać się eksponatem muzealnym.
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
Rośnie potencjał podażowy LNG. Inwestycje na rynku amerykańskim ustabilizują rynek [ANALIZA]
Na masowcach marynarze pracują bezpieczniej. Statki jednak wciąż toną i są przedmiotem zbrojnych ataków
TT-Line zamówiło kolejny prom nowej generacji
Oświadczenie prezesa PŻB S.A. w sprawie przedstawionych mu zarzutów
USA chce szybko zbudować okręty. Pyta w Korei
TKMS zwycięzcą w Kanadzie? Mowa o ogromnym kontrakcie na okręty podwodne