• <

Stocznia Safe wspiera młodych sportowców (foto, wideo)

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Stocznia Safe wspiera młodych sportowców (foto, wideo)
Stocznia Safe wspiera młodych sportowców (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

ew

23.11.2018 Źródło: własne

Safe Co LTD istnieje od 1995 roku. W ciągu swojej działalności, zdołała zrzeszyć najlepszych specjalistów, którzy z sukcesem przeprowadzili wiele różnych projektów w dziedzinie budowy statków i przemyśle offshore, a także w budowie konstrukcji stalowych mostów, konstrukcjach dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego oraz instalacji w elektrowniach. Nie wszyscy jednak wiedzą, iż Safe ma także ponad dwudziestoletnie doświadczenie we wspieraniu zawodników w różnych dyscyplinach sportu. Jedną z ich podopiecznych jest siedemnastoletnia Julka Jarmołkowicz, której pasją jest... motocross.

Mimo że na motocyklu jeździ dopiero trzeci sezon - ma już spore osiągnięcia w wybranym przez siebie sporcie. Pasją do motoryzacji zaraziła się od taty, który zwiedził na motocyklu pół świata. Jak sama mówi: "Pod koniec 2014 roku zaistniało kilka sytuacji, które zaintrygowały mnie żeby coś poczytać o motocrossie, pooglądać trochę filmów w Internecie związanych z tym sportem i po krótkim czasie pomyślałam, czy nie spróbować tego osobiście. Do tej pory głównie tańczyłam i malowałam, wiec gdy spytałam tatę o zdanie był bardzo zaskoczony. Powiedział mi, że się nie zna na motocrossie i że jest zima, więc na pewno nie jest to odpowiedni czas żeby drążyć ten temat. Uznał, że jest to moja kolejna zachcianka, o której do wiosny nawet nie będę pamiętała i był ponownie zdziwiony, że przypominam mu o temacie motocrossu w dniu swoich urodzin w kwietniu 2015 roku."

Wtedy też zaczęły się pierwsze lekcje, prawdziwa fascynacja jazdą i... obawy rodziców, którzy sugerowali nawet, by ich córka pomyślała o zmianie hobby. Julka nie poddała się nawet po poważnych kontuzjach. Jak sama przyznaje: "To sport dla twardzieli".

Skąd zainteresowanie Stoczni Safe tą dyscypliną? Zdaniem prezesa stoczni, Marka Siemaszko, chodzi przede wszystkim o wsparcie młodzieży uprawiającej sport, który jest ważny dla rozwoju fizycznego i psychicznego młodych osób. Zwiększa odpowiedzialność młodzieży w życiu codziennym, wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych celów i samodyscypliny. Motocross, to bardzo widowiskowa i wymagająca dyscyplina. Dany zawodnik, zanim w ogóle wystartuje - oprócz przygotowań na motocyklu, uprawia wiele innych dyscyplin atletycznych, takich jak rower, bieganie, siłownia czy crossfit. Jeśli ktoś się angażuje w motocross - ma charakter, a takich ludzi warto wspierać.

Tata Julki, Jarosław Jarmołkowicz zdradził nam, że: "Pan Marek jest bardzo otwartą i dynamiczną osobą, a motocross to adrenalina, piach i świetna zabawa i myślę, że zaintrygowało go także takie zestawienie: dziewczyna i motocross. Szczególnie, że pan prezes zgodził się wesprzeć Julkę jeszcze zupełnie na początku jej drogi w tym sporcie. Teraz ma możliwość obserwować dość dynamiczny rozwój kariery."

Mimo złamanego obojczyka i "zachowawczej jazdy" w ostatnim sezonie, siedemnastolatka zdobyła mistrzostwo w Okręgu Warmińsko – Mazurskim i w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej. Ponadto, zespołowo jest mistrzynią Polski. Pozostaje trzymać kciuki za szybki powrót do zdrowia i kolejne sukcesy tej młodej zawodniczki.


Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31180,00 $ tona -0,23% 14 maj
 Cynk 2924,00 $ tona 1,14% 14 maj
 Aluminium 2438,00 $ tona 0,66% 14 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.