• <

Sejmowe komisje przyjęły poprawki do noweli o inwestycjach w gazoporcie

ew

03.07.2018 09:28 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Sejmowe komisje przyjęły poprawki do noweli o inwestycjach w gazoporcie

Partnerzy portalu

Sejmowe komisje przyjęły poprawki do noweli o inwestycjach w gazoporcie - GospodarkaMorska.pl

Sejmowe komisje do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa przyjęły we wtorek trzy poprawki do noweli ustawy dot. inwestycji w gazoporcie w Świnoujściu (Zachodniopomorskie).

Na wspólnym posiedzeniu komisje rozpatrzyły uchwałę Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Posłowie przyjęli wszystkie trzy poprawki zaproponowane przez Senat, który przyjął 29 czerwca br. uchwałę ws. noweli ustawy o inwestycjach w gazoporcie.

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski powiedział, że wszystkie trzy poprawki zaproponowane przez Senat są poprawkami porządkującymi.

Zmiany w tzw. "ustawie terminalowej" związane są z planami rozbudowy terminalu w Świnoujściu, budową elementów przesyłowych w Polsce i budową gazociągu Baltic Pipe.

W noweli doprecyzowano przepisy budzące wątpliwości interpretacyjne oraz zweryfikowano listę inwestycji objętych ustawą przez zmianę części już istniejących i dodanie nowych.

Wprowadzono też rozwiązania prawne uwzględniające specyfikę projektu Baltic Pipe, dotyczące m.in. objęcia polską taryfą przesyłową inwestycji realizowanej poza terytorium RP oraz relacji pomiędzy pozwoleniami przewidzianymi w nowelizowanej ustawie oraz w ustawie o obszarach morskich RP i administracji morskiej.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.