PMK
Saudyjski koncern Aramco podpisał serię porozumień z południowokoreańską stocznią Hyundai Heavy Industries. Obie strony podpisały pięć osobnych umów, które mają wzmocnić ich relacje, rozszerzyć międzynarodową kooperację i wspierać bezpieczeństwo energetyczne poprzez rozszerzenie dostaw arabskiej ropy naftowej na rynki azjatyckie.
Armaco i HHI podpisały dodatkowo list intencyjny, który rozszerza ich dotychczasową współpracę w rozwoju budowy statków, produkcji silników, rafinacji i petrochemii.
Południowokoreańska stocznia powiększyła także swoje udziały z 10 do 20 procent w International Maritime Industries (IMI), spółce joint venture założonej przez Aramco, HHI, Lamprell i Bahri.
Aramco zdecydowało się także założyć wspólnie z HHI i The Saudi Arabian Industrial Investments Company spółkę joint venture w celu produkcji silników i prowadzenia serwisu posprzedażowego w Arabii Saudyjskiej.
Umowy były częścią wysiłków Saudi Aramco zmierzających do wzmocnienia więzi z Koreą Południową. Firma wraz ze swoimi podspółkami podpisała łącznie 12 umów wartych miliardy dolarów z głównymi przedsiębiorstwami z Korei Południowej.
- Dzisiejsze umowy wyznaczają nową erę współpracy z naszymi koreańskimi partnerami, którzy będą odgrywać coraz większą rolę w naszej strategii opartej na nowych inicjatywach - powiedział Amin H. Nasser, prezes i dyrektor generalny Saudi Aramco.
Mitsubishi Shipbuilding dostarcza duży prom samochodowy Keyaki japońskim zamawiającym
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
Alarm. Zbiornikowiec-Zombie na Bałtyku
Norweski przewoźnik otrzymał pierwszy statek PCTC zgodny z nowymi przepisami bezpieczeństwa IMO
W Peru rozpoczęto budowę fregaty. To kolejne z serii przedsięwzięć w ramach rozwoju floty i branży okrętowej
Drugi okręt podwodny dla sił morskich Hiszpanii zwodowany. Tak się prezentuje
Ulstein woduje kolejny statek, którego kadłub zbudował CRIST. Tak prezentuje się Nexans Electra
Mitsubishi Shipbuilding dostarcza duży prom samochodowy Keyaki japońskim zamawiającym