• <
BOTA_2023

Remont masowca Wicko w MSR Gryfii

09.11.2015 12:03 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Remont masowca Wicko w MSR Gryfii - GospodarkaMorska.pl

Do Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia przypłynął jeziorowiec Polskiej Żeglugi Morskiej – ms Wicko. W doku numer 5 trwa standardowy remont dokowy jednostki.  

Zakres prac remontowych na statku obejmuje m.in.: konserwację i malowanie kadłuba oraz sześciu ładowni, przegląd silników elektrycznych, remont uszczelnień wału śrubowego i śruby napędowej, prace na sterze, prace rurarskie i elektryczne oraz czyszczenie zbiorników balastowych. Na statku zostanie wykonana także częścowa wymiana poszycia kadluba z LB.

Wicko został wybudowany w 2010 r. w chińskiej stoczni Mindge Shipyard. Jeziorowiec ma 190 m długości i ponad 23 m szerokości, jest największym statkiem oceanicznym, który miesci się w wąskich kanałach i sluzach prowadzących na Wielkie Jeziora Amerykańskie. Jezioro Wicko, od którego masowiec wziął swoją nazwę, leży w województwie zachodniopomorskim.

PŻM jest ważnym klientem Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia, która regularnie remontuje masowce szczecińskiego armatora. W tym roku stocznia remontowała m.in. jednostki Miedwie, Drawsko i Skawa.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.