• <

Promostal z nowymi kontraktami szuka pracowników

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Promostal z nowymi kontraktami szuka pracowników
Promostal z nowymi kontraktami szuka pracowników - GospodarkaMorska.pl

pc

06.10.2016 Źródło: własne

Muzeum Muncha w Oslo, futurystyczny most Koge Nord Station w Danii czy konstrukcje do farm wiatrowych na Morzu Północnym – Promostal realizuje obecnie kilkanaście równoległych kontraktów na rynku skandynawskim. I potrzebuje do nich kolejnych pracowników.

Spółka z Czarnej Białostockiej działa w branży konstrukcji stalowych od siedmiu lat, a od roku 100 % swoich przychodów realizuje na rynku skandynawskim. I konsekwentnie umacnia tam swoją pozycję.

– Kontynuujemy naszą strategię rozwoju firmy i dalszą ekspansję na rynkach Norwegii, Szwecji i Danii. Aktywnie wykorzystujemy nasze nowe podmioty – Promostal Sweden AB oraz Promostal AS w Norwegii, przy współudziale których pozyskaliśmy kolejne atrakcyjne, a jednocześnie bardzo wymagające kontrakty – mówi Agnieszka Stanisławczyk, prezes Pomostalu.

Od muzeum po wiatrownie

Do najważniejszych należy wart 14 mln zł kontrakt dla Veidekke Entreprenør AS, obejmujący prefabrykację i montaż 1000-tonowej konstrukcji stalowej Muzeum Muncha w Oslo.

– Największym wyzwaniem tego projektu jest montaż 60 m budynku w samym centrum Oslo na bardzo ograniczonej przestrzeni otoczonej wodą. Musimy też wziąć pod uwagę duże wymagania jakościowe inwestora ze względu na charakter budynku. Realizacja kontraktu powinna zakończyć się w sierpniu 2017 r. – mówi Stanislovas Vencius, kierownik kontraktu.

Promostal będzie miał też swój udział w realizacji innej prestiżowej inwestycji – imponującego mostu na dworcu Koge Nord Station w Danii, którego projekt architektoniczny został nominowany do prestiżowej nagrody Międzynarodowych Targów Inwestycyjnych MIPIM 2015 w kategorii „Najlepszy projekt Futura”. Most ma 225 m długości, będzie obudowany jak tunel i wyposażony m.in. w taras widokowy. Promostal w ramach kontraktu z Bladt Industries A/S wykonuje 700-tonową konstrukcję wiaduktu dla pieszych – elementy nośne oraz zadaszenie.

Spółka prowadzi też prace nad bardzo wymagającą i pracochłonną konstrukcją offshore dla Bladt Industries A/S, montowaną na Morzu Północnym. Wartość tego kontraktu to ok. 2,2 mln zł.

– W zakres prac wchodzą platformy robocze, o masie całkowitej 210 ton, do 47 wież wiatrowych montowanych na wodach terytorialnych należących do Wielkiej Brytanii.Do tej pory dostarczyliśmy ok. 65 proc. konstrukcji, a czas mamy do połowy listopada. W przyszłości, w ramach projektu Beatrice, szykuje się nowy kontrakt z Bladt Industriest na wykonanie kolejnej konstrukcji offshore do farm wiatrowych, o masie około 200 ton – mówi Maciej Sawoń, kierownik kontraktu

Uczą się od Skandynawów

– W krajach skandynawskich bardzo dużą wagę przywiązuje się do warunków pracy i rygorystycznego przestrzegania przepisów BHP – podkreśla Stanisławczyk.

Przykładem jest duży projekt „Yara Porsgrunn Bamboo”, polegający na modernizacji zakładu YARA produkującego nawozy sztuczne w Prosgrunn w Heroya Industry Park. Promostal uczestniczy w tym projekcie jako wykonawca konstrukcji wsporczej pod zbiorniki na nawozy sztuczne oraz pomostów roboczych do ich obsługi i konserwacji.

– W Heroya Industry Park ogromny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo pracy, zgodnie z polityką „0” zakładającą prewencję i ograniczenie wypadków do zera. Wszyscy pracownicy musieli odbyć 3-stopniowe szkolenia, a w zakładzie stale mamy przy sobie maski gazowe na wypadek wycieku szkodliwych i trujących gazów. To dla nas dobry sprawdzian z umiejętności prowadzenia prac z zachowaniem tak rygorystycznych zasad BHP – mówi kierownik kontraktu Ewa Pawlukiewicz.

Spółka nadal realizuje też kilka mniejszych kontraktów dla stałych kontrahentów ze Skandynawii oraz zlecenie produkcyjne dla nowego klienta na rynek szwajcarski. Do ich obsługi Promostal angażuje swoje wszystkie zasoby ludzkie.

Promostal zatrudnia 190 osób, z czego 136 pracowników fizycznych. Przy montażach za granicą pracuje prawie 40 osób. Firma nadal poszukuje pracowników – głównie spawaczy, monterów i  inżynierów, w tym kierowników projektów i technologów.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33097,00 $ tona -1,39% 10 maj
 Cynk 3037,00 $ tona 2,15% 10 maj
 Aluminium 2565,00 $ tona 1,87% 10 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.