• <
nauta_2024

Port Service edukuje ekologicznie. Teraz także w szkołach (foto, wideo)

pc

22.06.2018 04:11 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Port Service edukuje ekologicznie. Teraz także w szkołach (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Port Service edukuje ekologicznie. Teraz także w szkołach (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

Port Service rozpoczął kolejny etap eko-edukacji. W czwartek w Gdańsku spółka zajmująca się utylizacją odpadów niebezpiecznych podpisała porozumienie o współpracy z trzema sąsiadującymi z nią szkołami. Dzięki niemu uczniowie w praktyce poznają m.in. rozwiązania związane z zapobieganiem skażeniu środowiska.

– Port Service włącza się w pierwszym etapie w budowanie struktur, pomieszczeń, umożliwianie edukowania w samych jednostkach, czyli w szkołach, wsparcie finansowe dla szkół, a przede wszystkim w otwarcie bram zakładu dla uczniów i pokazywanie, jak to wygląda od zaplecza – mówi Paweł Król, prezes zarządu Grupy Blum, do której należy Port Service.

Dodał, że edukacja powinna zaczynać się od najmłodszych lat, a spółka jest źródłem danych pokazujących, z czego składa się działalność prośrodowiskowa w przemyśle.

Porozumienie podpisali dyrektorzy gdańskich szkół: 4 LO, SP 72 oraz SP 61 w Gdańsku.

– Dla dzieci w wieku od 7 lat wzwyż bardzo ważne jest rozróżnienie w ogóle odpadów, czyli odpadów komunalnych od odpadów niebezpiecznych. Jesteśmy członkami dużej społeczności, w związku z tym dla mnie bardzo ważne jest, żeby każdy uczeń mojej szkoły taką wiedzę po jej zakończeniu posiadł – mówi Anna Kuchta, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 61 w Gdańsku.

Jak poinformowała Elżbieta Januszewska, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, podpisane porozumienie zakłada także wspólne ekologiczne zajęcia uczniów klas licealnych i podstawowych, jak również edukację celno-podatkową.

– Porozumieliśmy się z Port Service w aspekcie edukacyjno-dydaktycznym. Młodzież, która realizuje wiele zajęć medycznych, z rozszerzonej chemii, powinna wiedzieć, jakie są parametry najbliższego środowiska – mówi Elżbieta Januszewska, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Artur Jastrząb, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 72 w Gdańsku, podkreślił natomiast, że dzięki porozumieniu w placówce powstanie specjalna multimedialna sala. Skorzystają z niej także okoliczne przedszkola.

– Możemy zrealizować nasze marzenie, czyli projekt „Groteka” – sali multimedialnej, łączącej tradycję z nowoczesnością. Nazywa się to „magiczna ściana”, na której dzieci mogą uczyć się, bawić, śpiewać, może także służyć jako tablica multimedialna. Będzie to miejsce krzewienia informacji związanych z ekologią – mówi Artur Jastrząb, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 72 w Gdańsku.

Dodał, że wystrój multimedialnej sali będzie nawiązywał do stoczniowych dźwigów oraz gdańskiego portu.

Port Service eko-edukację rozpoczął w ubiegłym roku. W ramach specjalnego projektu, który ma wspierać młodzież w świadomym wkraczaniu na rynek pracy, studenci mogą odwiedzić spółkę i z bliska zobaczyć jej działalność. Podpisane porozumienie dodatkowo angażuje w przedsięwzięcie uczniów szkół podstawowych i liceów, którzy w praktyce dowiedzą się, jak chronić środowisko. 

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.