• <
Baltexpo2023_duży

Pontony dystansowe dla Zarządu Portu Gdynia miesiąc przed terminem

pc

27.10.2016 20:44 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Pontony dystansowe dla Zarządu Portu Gdynia miesiąc przed terminem

Partnerzy portalu

Pontony dystansowe dla Zarządu Portu Gdynia miesiąc przed terminem - GospodarkaMorska.pl

Pontony dystansowe dla Zarządu Portu Gdynia po kapitalnym remoncie. 6 sztuk zostało przekazanych i odebranych przez komisję techniczną ze strony Portu Gdynia.

Zakres prac, który został wykonany na pontonach dystansowych, obejmował naprawę i  konserwację części podwodnych oraz zbiorników, wymianę części poszycia konstrukcji pontonów, cynków do ochrony kadłuba oraz odbijaczy i polerów.

Projekt trwał ponad pół roku i zakończył się miesiąc przed czasem. Łącznie wyremontowano 6 pontonów dystansowych. 4 o wymiarach prawie 20 m długości i 5 m szerokości, a pozostałe 2 o wymiarach 30 metrów długości i 5,5 m szerokości.

– Aby przetransportować pontony z Portu Gdynia do stoczni „Szkuner”, dla każdego z osobna musieliśmy zamówić holownik. Współpraca z Zarządem Portu Gdynia była wzorowa – mówi Marcin Ryngwelski, dyrektor stoczni „Szkuner”.

Oprócz remontów i konserwacji statków różnych typów i rozmiarów, „Szkuner” pozyskał kontrakt na kapitalny remont krewetkowca dla armatora z Holandii, który ma zakończyć się do końca tego roku.

 – W 2017 roku mamy szansę na budowę holownika z napędem dual fuel oraz 5 krewetkowców dla armatora z Holandii. Rozmowy cały czas trwają. Mimo drobnego kryzysu z nowymi zamówieniami w branży morskiej, jestem dobrej myśli. Zawsze jestem optymistą i wierzę, że 2017 będzie bardzo dobrym rokiem dla całej morskiej branży. Mamy nadzieję, że uda nam się także uczestniczyć w rządowym programie odbudowy żeglugi na Wiśle i Odrze. Nasza stocznia idealnie wpisuję się w budowy i remonty barek, holowników oraz lodołamaczy, które będą w przyszłości pływać po naszych wspaniałych rzekach – mówi Ryngwelski.

Stocznia „Szkuner” należy do grona najbardziej znanych stoczni rybackich i małych jednostek do 40 m.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.