• <
KONGSBERG_2023

Peter Pan już na trasie. Po przebudowie prom będzie obsługiwał też połączenia z Polski

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Peter Pan już na trasie. Po przebudowie prom będzie obsługiwał też połączenia z Polski

Partnerzy portalu

Peter Pan już na trasie. Po przebudowie prom będzie obsługiwał też połączenia z Polski - GospodarkaMorska.pl

Należący do TT-Line prom Peter Pan powrócił już na trasę po operacji wydłużenia. Zadowoleni mogą być podróżni oraz klienci frachtowi z Polski. Jednostka będzie teraz obsługiwała również połączenia ze Świnoujścia.

Peter Pan jeszcze do niedawna służył przede wszystkim do obsługi połączeń pomiędzy Niemcami a Szwecją. Teraz niemiecki armator oddelegował ten prom również do obsługi połączenia z Polski. Popularną jednostkę już w czerwcu będzie można spotkać na trasie Świnoujście-Trelleborg, gdzie służyć będzie wraz z dwiema już znanymi z obsługi tego połączenia jednostkami Nils Dacke oraz Robin Hood. Ale już od września – zgodnie z zapewnieniami armatora – prom ten ma na stałe zagościć na linii z Polski.

Pojawienie się promu Peter Pan na trasie ze Świnoujścia jest tym bardziej elektryzujące, że wrócił on właśnie do działalności operacyjnej po trwającej kilka miesięcy przerwie związanej z przebudową. Jednostka została wydłużona o 30 metrów i ma obecnie aż 220 metrów długości. Dzięki temu zabiegowi jego linia ładunkowa wzrosła o ok. 25 procent – do 3 tysięcy metrów.

W trakcie przebudowy zadbano również o dalszą redukcję wpływu promu na środowisko. Wszystko za sprawą optymalizacji kształtu kadłuba. Już samo wydłużenie statku spowodowało oczywiście, że ograniczony został poziom emisji szkodliwych związków w przeliczeniu na transportowaną jednostkę ładunkową. Warto nadmienić, że jeszcze przed ostatnią modernizacją Peter Pan miał status statku ekologicznego - w ubiegłym roku zostały na nim zainstalowane cztery płuczki spalin.

Peter Pan jest promem klasy premium (Robin Hood oraz Nils Dacke mają status promów Comfort). Co to oznacza? Jak informuje TT-Line, klasa premium, którą reprezentuje zbudowany w 2001 r. prom oznacza wyższy standard oraz rozległy zakres usług. Jak przypomniała Aneta Wencel z TT-Line, na pokładzie jest ponad 200 kabin pasażerskich różnych kategorii, w tym ekskluzywne, mające 34 metry kwadratowe kabiny typu Panorama Suite. W trakcie 6-godzinnego rejsu na trasie Świnoujście-Trelleborg goście mają do swojej dyspozycji: restauracje, strefy SPA z siłownią, strefy relaksu, a rodziny z dziećmi mogą korzystać ze strefy zabaw.

Firma TT-Line to niemiecki przewoźnik, który realizuje rejsy na Morzu Bałtyckim. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Lubece łączy Niemcy i Polskę ze Szwecją. Z naszego kraju rejsy odbywają się ze Świnoujścia. W swojej flocie TT-Line posiada obecnie sześć nowoczesnych jednostek.

etmal_790x120_gif_2020
Źródło:
promyskat.pl
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.