• <

Ørsted wyczarteruje na 15 lat pierwszą tajwańską jednostkę SOV

Strona główna Stocznie, offshore Ørsted wyczarteruje na 15 lat pierwszą tajwańską jednostkę SOV
Ørsted wyczarteruje na 15 lat pierwszą tajwańską jednostkę SOV - GospodarkaMorska.pl

PMK

16.04.2020 Źródło: własne

Duński deweloper morskich farm wiatrowych Ørsted podpisał 15-letnią umowę z Ta San Shang Marine, wynajmując firmę spedycyjną do budowy pierwszego na świecie statku do obsługi farm wiatrowych typu SOV, który będzie pływał pod tajwańską banderą. Będzie ona obsługiwać morskie farmy wiatrowe Greater Changhua.

Ta San Shang Marine jest wspólnym przedsięwzięciem tajwańskiej grupy Ta Tong Marine Group (TTM) i japońskiego Mitsui O.S.K. Linie (MOL).

- Ta umowa czarterowa stanowi pierwszą w Tajwanie i w regionie Azji i Pacyfiku. Oznacza to, że Ørsted kontynuuje znaczne inwestycje na rynku tajwańskim, zarówno pod względem finansowym, jak i poprzez przekazywanie swojej wiodącej na świecie wiedzy specjalistycznej w zakresie eksploatacji jednostek SOV - powiedział deweloper farm wiatrowych.

Jednostka ma zostać oddana do służby w 2022 roku i wykorzysta port w Taichung jako port bazowy, w którym będą znajdować się przyszłe obiekty offshore (O&M) firmy Ørsted, ze względu na bliskość miejsc, głębokości wody do przyjmowania statków o głębokim zanurzeniu oraz dostęp nawigacyjny.

Jednostka SOV zostanie wykorzystana do zapewnienia najwyższej jakości usług O&M dla morskich farm wiatrowych Greater Changhua, które będą zlokalizowane 35 do 60 kilometrów od wybrzeża Changhua.

- Ørsted projektuje, buduje i obsługuje morskie farmy wiatrowe na całym świecie oraz jest pionierem i kieruje rozwojem morskich farm wiatrowych na Tajwanie. Nie tylko budujemy bazę O&M w porcie w Taichung, ustanawiamy również bezprecedensową praktykę przemysłową na Tajwanie i w regionie, wdrażając specjalnie zaprojektowany statek operacji dla morskich farm wiatrowych Greater Changhua – powiedziała Christy Wang, dyrektor generalny Ørsted Asia Pacific.

Według Ørsteda statek SOV jest pierwszą jednostką budowaną w celu dopasowania do skomplikowanego i trudnego środowiska w Cieśninie Tajwańskiej. Pomieści do 60 techników plus załogę i będzie musiał wracać na brzeg tylko raz w miesiącu. Mniejsze statki przekazujące załogę (CTV), wykorzystywane również w celu ułatwienia działalności O&M, mogą przewozić maksymalnie 24 osoby i muszą codziennie wracać na brzeg.

Ponadto SOV zostanie wyposażony w pomost z kompensacją ruchu, aby umożliwić technikom „chodzenie do pracy”. SOV zastosuje również dynamiczny system pozycjonowania do automatycznego utrzymywania swojej pozycji oraz dźwig 3D z kompensacją ruchu, aby złagodzić ruchy wywołane wiatrem i dodatkowo zapewnić technikom pracę w bezpiecznym środowisku.

- Ponadto statek będzie miał konstrukcję o ulepszonych możliwościach środowiskowych. Będzie przygotowany do pracy bez paliw kopalnych i będzie miał zoptymalizowaną konstrukcję kadłuba oraz hybrydową konfigurację akumulatorów w celu zmniejszenia zużycia paliwa i zmniejszenia śladu węglowego - dodał Ørsted.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 54,84 $ baryłka  0,00% 22:58
 Cyna 21298,00 $ tona -0,56% 14 sty
 Cynk 2716,00 $ tona -1,27% 14 sty
 Aluminium 2010,00 $ tona 0,05% 14 sty
 Pallad 2391,00 $ uncja  0,00% 22:59
 Platyna 1078,70 $ uncja  0,00% 22:59
 Srebro 24,82 $ uncja  0,00% 22:59
 Złoto 1827,85 $ uncja  0,00% 22:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.