• <
Baltexpo2023_duży

Największa na świecie jednostka w końcu rozpoczęła pracę

PMK

11.06.2018 19:44 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Największa na świecie jednostka w końcu rozpoczęła pracę

Partnerzy portalu

Największa na świecie jednostka w końcu rozpoczęła pracę - GospodarkaMorska.pl

Prelude FLNG, największa w historii jednostka offshore należąca do Shella, rozpoczęła w końcu pracę na złożu u wybrzeży Australii.

Prelude, zdolne produkować 3,6 miliona ton rocznie surowca, to największa platforma FLNG Shell, która skrapla paliwo na morzu przed załadowaniem na tankowce i wysyłką do kupujących, eliminując potrzebę podwodnych rurociągów do brzegu.

Prelude od początku obecnego roku już znajduje się na złożu wydobywczym. Następnie gigant przez okres około 25 lat ma być używany do chłodzenia wydobytego gazu ziemnego do -162 ° C. Kiedy gaz zmniejszy swoją objętość o 600 razy, będzie eksportowany do klientów w Azji.

Ten specjalistyczny statek będzie mógł roczne wytwarzać do 3,6 mln ton LNG. Według projektu, instalacja do skraplania gazu ziemnego zajmie tylko czwartą część powierzchni lądowego terminala o takiej wydajności. Koszt budowy "Prelude" szacuje się na około 8 mld funtów.

Obiekt jest zacumowany i podłączony do ogromnej sieci podwodnych systemów przeznaczonych do przepływu gazu. Jednostka ma 488 metrów długości, 74 szerokości, waży około 600 tys. ton. i jest jednym z najdroższych projektów morskich w historii.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.