• <
siemens_gamesa_2022

Energop i EPG dostawcami unikatowej konstrukcji

22.01.2016 21:20 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Energop i EPG dostawcami unikatowej konstrukcji

Partnerzy portalu

Energop i EPG dostawcami unikatowej konstrukcji - GospodarkaMorska.pl

Kilka dni temu spółki Energop i EPG zakończyły realizację projektu budowy największej w Europie komory próżniowej stanowiska badawczego. Unikatowe urządzenie zostało zamontowane w Centrum Turbin Gazowych w Instytucie Lotnictwa.

EPG i Energop odpowiadały za kompleksową realizację zamówienia – począwszy od zaprojektowania komory próżniowej, poprzez jej wykonanie, aż po dostawę i montaż. Unikatowa konstrukcja waży 177 ton, ma ponad 11 m długości i 6 metrów szerokości. Ściany komory mają 40 mm grubości a specjalne uszczelnienia między sekcjami z zastosowaniem kauczuku fluorowego sprzyjają utrzymaniu wewnątrz warunków próżni. Komora jest jednym z kluczowych elementów wyposażenia nowo otwartego Centrum Turbin Gazowych. Urządzenie, wyprodukowane przez EPG i Energop, będzie służyło do testowania silników dla sektora lotniczego oraz do badania turbin przemysłowych.

Energop Sp. z o.o.  jest jednym z najważniejszych producentów rurociągów na rynku europejskim. Zakres działalności Energopu obejmuje prefabrykację kompletnych rurociągów przesyłowych dla niemal wszystkich branż – energetyki, przemysłu petrochemicznego, chemicznego, budownictwa przemysłowego oraz przemysłu wydobywczego. Specjalnością firmy jest produkcja zaawansowanych technologicznie rurociągów stalowych, ale jej oferta obejmuje także wykonawstwo zbiorników cylindrycznych, ciśnieniowych i bezciśnieniowych z różnego rodzaju stali oraz kominów, kanałów spalin i konstrukcji offshore. Blisko 50 lat obecności na rynku pozwoliło spółce osiągnąć wysoki stopień specjalizacji w zakresie prefabrykacji.

Zakład dysponuje bogato wyposażonym parkiem maszynowym, który obejmuje m.in. urządzenia do cięcia i fazowania, spawarki, urządzenia do obróbki cieplnej, czyszczenia strumieniowego, malowania hydrodynamicznego itp.

Energomontaż-Północ Gdynia SA  to spółka specjalizująca się w produkcji dla szeroko pojętego sektora offshore. EPG jest dostawcą cenionym przez klientów na całym świecie. Ponad 80 procent produktów EPG trafia na eksport. Spółka ma w swym portfolio szereg projektów związanych z wydobyciem surowców z dna morskiego, m.in.: wykonanie konstrukcji podwodnych do eksploatacji złoża Moho-Nord, prefabrykację wieży Helix do obsługi podwodnych odwiertów, prefabrykację kotw ssących na platformę Aasta Ahnsteen. Oprócz projektów związanych z przemysłem wydobywczym, EPG zrealizował także projekty przeznaczone do budowy morskich farm wiatrowych (w tym do największej na świecie farmy London Array).

Niewątpliwym atutem firmy, obok doświadczonych i kompetentnych pracowników, jest nowoczesne, rozbudowane zaplecze produkcyjne. EPG dysponuje nowoczesną halą o powierzchni 2,4 tysięcy metrów kwadratowych wyposażoną w specjalistyczne maszyny, takie jak największa w rejonie Morza Bałtyckiego obrabiarka karuzelowa, walce do zwijania blach o grubości do 150 mm czy słupowysięgniki i automaty do spawania zapewnią najwyższą jakość wykonywanych przez nas produktów.

Obie spółki są częścią grupy MARS Shipyards & Offshore.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.