• <
BOTA_2023

Ambasador Wielkiej Brytanii i minister MGMiŻŚ o współpracy

27.01.2016 11:58 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Ambasador Wielkiej Brytanii i minister MGMiŻŚ o współpracy

Partnerzy portalu

Ambasador Wielkiej Brytanii i minister MGMiŻŚ o współpracy - GospodarkaMorska.pl

Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkał się dziś z Panem Robinem Barnettem, Ambasadorem Wielkiej Brytanii w Polsce.

Rozmówcy nawiązali do ostatniej wizyty brytyjskiego premiera Davida Camerona w Polsce w grudniu ubiegłego roku, podkreślając zbieżne w wielu miejscach interesy obu krajów. Pan Ambasador zaznaczył, że w interesie całej Unii Europejskiej jest dążenie państw członkowskich do działań promujących wzrost gospodarczy, w tym w obszarze gospodarki morskiej.

W tym kontekście Minister Gróbarczyk wskazał na potencjał współpracy pomiędzy polskimi i brytyjskimi przedsiębiorstwami m.in. przy odbudowie polskiego zaplecza okrętowego, który może stać się istotnym elementem odbudowy polskiego przemysłu stoczniowego.
Ambasador Barnett dodał, że polskie i brytyjskie firmy razem mogą stać się bardziej konkurencyjne oraz wpisać się w podstawy współczesnego rynku, które opierają się na jakości, innowacyjności i dobrej cenie.

- Doświadczenia brytyjskich stoczni w zakresie budowy okrętów wojennych, podwodnych są dla nas bardzo cenne – przyznał minister Marek Gróbarczyk. – Dlatego zadeklarowaliśmy chęć współpracy w tym obszarze. Zaproponowana został agenda spotkań merytorycznych związanych z obszarów podległych naszemu resortowi.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.