• <
gryfia_70lat

Stocznia Remontowa Nauta intensywnie rozpoczyna sezon letni [WIDEO, ZDJĘCIA]

23.06.2021 16:02 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Stocznia Remontowa Nauta intensywnie rozpoczyna sezon letni [WIDEO, ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Stocznia Remontowa Nauta intensywnie rozpoczyna sezon letni [WIDEO, ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Gospodarka Morska

Nie spada zainteresowaniem usługami remontowo-dokowymi oferowanymi przez gdyńską stocznię „Nauta”. Warte odnotowania jest jednoczesne prowadzenie prac remontowych na trzech masowcach Polskiej Żeglugi Morskiej.

Największy z nich m/v Rysy, o długości 229 m i szerokości 32 m, jest określany mianem kamsarmax. Oznacza to jednostkę o maksymalnych wymiarach gabarytowych umożliwiających zawinięcie do Portu Kamsar w Gwinei. Jednostka przechodzi remont klasowy połączony z montażem systemu uzdatniania wód balastowych.

Dwie pozostałe jednostki to m/v Wadowice II oraz m/v Puck, gdzie wykonywane są remonty bieżące połączone z konserwacją ładowni.

System uzdatniania wód balastowych montowany jest również na dwóch jednostkach należących do niemieckiego armatora JÜNGERHANS MARITIME SERVICES GMBH & CO. KG. Są to 140-metrowy kontenerowiec Pavo J oraz 153-metrowy drobnicowiec BBC OPAL.

Dodajmy również, że przy jednym z nabrzeży prowadzone są prace na blisko 230-metrowym zbiornikowcu Nordic Josephine niemieckiego armatora V.Ships (Germany) GmbH .

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.